Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vajon mi okozhat ilyen súlyos...

Vajon mi okozhat ilyen súlyos haspuffadást?

Figyelt kérdés
Olyan 3 éve derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok. A tünetek alapján egyértelmű volt, azóta csak laktózmentes ételeket eszem. Ennek ellenére elég gyakran van, hogy elviselhetetlenül felpuffad a hasam, annyira, hogy néha ülni is alig tudok. A tipikusan puffasztó ételeket alapból elkerülöm, nagyon nincs kibékülve velük a hasam. Viszont így nem tudom mi okozhatja, nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem, egészségesen táplálkozom. Valakinek nincs esetleg ötlete mit lehetne tenni?

2021. máj. 27. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gluténre is szűrtek? Az (is) tud ilyesmit okozni.
2021. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a cöliákia negatív lett.
2021. máj. 27. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak cöliákiás gluténérzékenység létezik.
2021. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem gondolnám, hogy az lenne. Gondolom minden alkalommal lennének tüneteim, ha gluténes dolgot eszem. És annál sokkal ritkábban jelentkezik a puffadás.
2021. máj. 27. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van valami másik anyag a laktózmentes termékekben, ami szintén azt a hatást válthatja ki, mint maga a laktóz (nem jut eszembe a neve). Próbáld meg elkerülni a tejtermékeket teljesen, és figyeld, változik-e valami.
2021. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje allergia?
2021. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam :D
2021. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Erre nem is gondoltam igazából.
2021. máj. 28. 07:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, szinte biztos vagyok benne hogy kontaminált vékonybél szindróma. Laktózérzékenység miatt felborult a bélflóra és ez okozza.

Én is ebben szenvedek, durva ez a puffadás.


H2 laktulóz kilégzéses teszttel mutatják ki, érdemes magánba menni vele.


Ha tejfehérje allergiás lennél,arról tudnál, hidd el.

Sajnos a SIBO nem kap elég figyelmet, és emiatt nem is ismerik, és felesleges diétákat ajánlgatnak.

Miért lennél cöliákiás,tejfehérje allergiás(ezek nagyon ritkák és súlyos tünetekkel járnak)?


Én is mire kivizsgáltak kipróbáltam a tej-glutén-tojásmentes diétát,és csak mégrosszabbul lettem a vitaminhiány miatt.


Sok sikert a felderítéshez, én szinte biztosra állítom hogy ez lehet a problémád,nagyon tipikus tünetei vannak.

2021. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Ja és fontos hogy lakTULóz és nem laktóz, teljesen más a kettő.

Lényegében a vékonybélben elszaporodott baktériumok miatt nem emésztődnek rendesen az ételek, hanem erjednek, ez okoz puffadást,gázokat,egyeseknél hasmenést,másoknál lassú bélmozgást.

2021. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!