Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Küzd más is napallergiával?...

Küzd más is napallergiával? Ti hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés

Nálam ez úgy jelentkezik, hogy erős fény hatására apró vízhólyagok jelennek meg. Nem fáj, de időnként viszket, és először fehérek, később bepirosodik, majd besötétül, és úgy múlik el,ehhez kell kb. 1 hét.

Nálam csak a fényvédő krém segít, de elég nehéz eltalálni, mikor van itt az ideje, hogy bekenjem magam, mert azért védelem nélkül is kell egy kicsit napon lenni, pl. a D-vitamin képződéséhez.

Kicsit irigylem, akiknek semmi bajuk nem lesz, ha napra mennek. Én elég sokat tartózkodom a szabadban, így muszáj valahogy védekeznem.

Egy biztos, ez a nap nem ugyanaz, mint pl. 10 évvel ezelőtt, nagyon erős már áprilisban is érezhető.



2021. jún. 5. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fény hatásása tüsszögök és könnyezek, majd elájulok. Egyszerű, csak este mozdulok ki.
2021. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
A lehető legkevesebbet vagyok napon és azt is 50 faktoros fényvédővel.
2021. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 a800 válasza:

Reszvetem. Nekem is megkeseriti az eletem. Nekem mar hasmenesem is van tole, nem eleg a kegyetlenul viszketo borpir es csalankiutes... 😒

En Hollandiaba koltoztem a borgyogyasz tanacsara. Konnyebb az eletem a nap szempontjabol, de amugy meg szivas lett belole. Ha van jo diplomad es eros angolod meg hajlandosagod kikoltozni es uj nyelvet tanulni jo megoldas lehet.

Amugy tomd magad d-vitaminnal mestersegesen, ugy is megfelelo. Minimum napi 6000 Ui. A legtobb keszitmeny lepkefing, azokat nem erdemes megvenni. Tuladagolasa nem lehetseges, batran lehet zabalni. Egy nyari strandolos napozassal 16 000- 18 000 ui termelodik.

Van az aliexpresszen 3000 ft koruli aron uv vedos napernyo. Olyan mint egy esernyo es nagyon kicsi osszecsomagolva, de az csak akkor kell ha nagyon tuz a nap es eros az allergia. A legtobb betegnek eleg egy napallergiara valo fenyvedo. La roche posay anthelios peldaul. Szurkolok, hogy csak alkalmi legyen az allergiad.

2021. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!