Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet bedugulva az orrom?

Mitől lehet bedugulva az orrom?

Figyelt kérdés
Érdekes három éve voltam allergia vizsgálaton, ahol kiderült, hogy közönséges porra és parlagfűre allergiás vagyok. Kaptam lordestint, ami hát szedtem/szedem de sokat nem ér valamit csillapít de nem sokat. Viszont ami érdekes, hogy álltalában mindíg csak egy orrlukam van bedugulva de az teljesen ha belenézek tükörből akkor látom és érzem hogy nem folyik, nem váladéktól van eldugulva, hanem a nyálkahártyám megduzzad és összeszűkül az orrlukam. És ami aztán tényleg pláne hogy pl ha fekszek és megfordulok vagy csak úgy kb 1-2 perces ármenettel (a teljesen bedugult kcisit jobb a tiszta elkezd bedugulni) kitisztul az ami rossz volt és a másik dugul be. Na ez mi lehet?
2021. aug. 31. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi furcsa. Az allergiától dugul/dagad be az orrlyukad. A 2 lyuk teljesen eltérő formájú lehet, szinte senkinek sem egyforma. Amelyik bedugul, az szűkebb. Ha úgy fordulsz, akkor nem nehezedik rá akkora nyomás, jobban tud áramlani a levegő, nem szűkül össze annyira. A tiszta orrlyukadra viszont ekkor nehezedik nagyobb nyomás, ezért kezd bedugulni.
2021. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És melyik pozícióban kisebb a nyomás mindkettőn? :) tanuljak meg fejen állva aludni?
2021. szept. 1. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Hanyatt fekve. 🙂
2021. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!