Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Sötétbarna hajfestéktől (és...

Szabina Bencsik kérdése:

Sötétbarna hajfestéktől (és allergiától) hullhat ennyire a hajam?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete befestettem a legsötétebb barnára a hajam, PPD mentes hajfestékkel, mivel korábban a rendessel voltak problémáim. 2 évig festettem előtte ugyanezzel a márkával vörösre a hajam, soha nem volt semmi bajom. Most befestettem barnára, estére gennyezni kezdett, fekete (sötétbarna?) gennyes víz folyt belőle, reggelre kemény tincsekbe össze volt állva a hajam. Elmentem vele sürgősségire, viszont végül nem láttak el, de aznap már nem gennyezett egyáltalán, csak be volt gyulladva a fejbőröm, körülötte a borom és a nyirokcsomóim (viszketett, be volt dagadva, picit fájt). Azóta "hámlik" a fejbőröm, olyan mintha korpás lenne, de minél több idő telik el, annál jobb lesz. Ami viszont jobban aggaszt, hogy főleg hajmosás alatt, iszonyat mennyiségű hajam hullik ki, szinte olyan, mintha ki tudnám húzni akár az összeset a fejemből. Napközben egyébként nem érzem, hogy vészesen hullana, fésülésnél sem, egyedül, a hajmosás közbeni elég brutál mennyiség aggaszt nagyon. Lehet, hogy hülye kérdés, de ugye nem fog kihullani az összes hajam? Nagyon megnyugtatnátok egy-két hozzáértő tanáccsal, segítséggel. Köszönöm

2021. okt. 7. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Hajfestés előtt épp emiatt kell(ene) csinálni a bőr felületén allergia tesztet. EZT véleményem szerint az összes hajfestékben leírják!

Előtte hiába ugyanettől a márkától nem volt semmi bajod, tesztelés akkor is kellett volna, amit saját magadon végzel el.

Amit leírtál, elég súlyosnak tűnik, sajnos valós az a dolog, hogy kihullhat akár az összes hajad.


Kipróbálhatnád a Panthenol égés elleni habsprayt a fejedre, ugyanis abban van gyulladás csökkentő, és vitamin is, valamint van, aki csak simán a haj dúsítására, növesztésére alkalmazza.


[link]


Amiben aloe vera is van, talán egy fokkal még jobb is:

[link]

2021. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!