Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakori az,hogy a...

Milyen gyakori az,hogy a hajfesték allergiát okozzon?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és végre szeretném megváltoztatni a sötétbarna hajam és befesteni feketére,hogy kicsit más legyek.Még nem festettem eddig a hajamat.Viszont,félek attól,hogy allergiás leszek a festékre.Hallottam olyanról aki pár nappal a haja befestése után lett rosszul és belehalt..De azért gondolom ez elég extrém eset..A henna szimpatikus megoldásnak tűnt de arról meg azt híresztelik,hogy rákkeltő,illetve,hogy ugyanúgy okozhat allergiás reakciókat..

Szóval lehet,hogy csak én parázom túl ezt az egyszerű eljárást..Volt már nektek komolyabb bajotok hajfestésné??


2020. júl. 11. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam,hogy nem a henna lehet rákkeltő,hanem más anyag amit hozzáadnak...a TESTfestő poroknál. Amit a hajadra teszel,az csakis henna-indigó keverék (2 növény),nincs más dolog benne csak amit te teszel hozzá (azért ezt figyelni kell ha dobozos, kész terméket választasz).

Amúgy mindkét módszer előtt csinálj bőrpróbát,és akkor nem kell aggódnod.

2020. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elég allergiás fajta vagyok, már egyszerűbb kozmetikumoknál is van, hogy előjön. Ha új dolgot veszek felkenek a könyökhajlatomba egy kis foltban mintát és várok néhány órát. Ha erős az allergiás reakció, akkor hamar jelentkezni fognak a tünetek.


Egyébként nekem hajfestéktől pont nem volt még bajom, de ugye ez teljesen egyéni. A festék leírásában is szerepel, hogy érdemes előzetesen tesztelni. :D

2020. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire igaz az, hogy valaki belehalt ebbe, mindenesetre, ha igaz is, ez nem valami gyakori dolog. :D Nekem egyszer sem volt még semmi bajom hajfestésnél. De igen, mielőtt befested a hajad, teszteld a hajfestéked a bőröd egy kis részén (azt hiszem könyökhajlatnál vagy a fül mögött szokták). Ha esetleg jelentkezik valami tünet, akkor meg passzolod a hajfestést avval az adott festékkel.


Szerintem ne parázz. Rengetegen festik a hajukat, a legtöbb embernek soha semmi komolyabb baja nem lett. Nagyon ritka és extrém eset az, mikor komolyabb baj keletkezik, szóval én nem aggódnék.

2020. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!