Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Arcüreg gyulladásnál milen...

Arcüreg gyulladásnál milen vizsglatokat csinálnak? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Migrénes panaszaim voltak, így elküldtek MRI-re.

Az agyammal nincs gond, viszont kiderült egyrészt egy nyaki porckorong sérv, illetve arcüreg gyulladás. Így a migrén mellett még két szálon mehettem tovább.

Elmentem egy fül orr gégészhez (magán, mindent magánban, fizeti a biztosító).

Ott a doki gyorsban meghallgatta a sztorit, elolvasta a korábbi MRI-t, utána egy csipesszel kb fél másodperre benézett az orromba és megállapította, hogy allergiás vagyok. Illetve elküldött CT-re, mert azon lehet jól látni a sztorit. Írt fel antihisztamint meg egy szteroidos orrszprét.


Hatalmas nagy gond nincs a gyógyszerekkel, egyik se extra erős, de úgy érzem, hogy csak bemondott valamit, hogy húzza az időt a CT-ig. A stílusa se volt valami megnyerő. Csak azért mentem oda mert közelebb volt.


A CT amúgy igazolta lényegében a korábbi MRI-ben leírtakat is, hogy az egyik oldalon teljes a gyulladás, illetve orrsövényferdülésem is van. (ezt igazából már korábbról tudtam)


Azaz:

Nyálkahártya többlet a sinus maxillarisokban kifejezett bal oldali dominanciával.

Deviatio septi nasi.


Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen vizsgálaton nem kellett volna a dokinak kicsit jobban benézni az orromba, illetve ha jól tudom, az arcüregeket is meg tudják nézni. Nem szimpatikus ha valaki egy fél pillantás után ír gyógyszert és mond diagnózist. De persze lehet ennyire profi volt.

Mindenesetre nem hozzá fogok visszamenni kontrollra az tuti.


Félreértés ne essék, nem azt szeretném ha mindenki szapulná itt az orvosokat, csak arra lennék kíváncsi, hogy ez korrekt vizsgálat volt e, valóban így szokták e csinálni.


2021. okt. 28. 21:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!