Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit jelent ha a Totál IgE ref...

Mit jelent ha a Totál IgE ref tartományon belül van?

Figyelt kérdés

Tudom a google a barátom. De:

Kiüteseim miatt glutenmentessen diétázom 3.5hete... transglutamináz gliadin, bélbiopszia.... mind mind negatív volt.. ennek ellenére a diéta hatására a karomon, térdemen szinte telljessen elmúltak a kiütések..karombol vettek szövettani mintát, ennek eredményét még várom, de valószínű tuti glutén okozta duhring kiütéseim vannak..... viszont a törzsömön is vannak csalánkiütés jellegű foltok kb 2nap alatt jön elő, és kb 2-3nap alatt el is múlnak, viszketnek, picit irritálnak, de nem olyanok mint a karomon....... hozzáteszem a diéta hatására talán azok is kissebb mértékben, kissebb foltokban jelentkeznek, de mégis azért jönnek elő... régen mint egy 50ftos, most mint a kisújjon a köröm..


De ami miatt ide írok az az, hogy voltam ételallergia vizsgalaton is, ott a tojásfehérje, mogyoró, mandula, ezeknél 1-6skálán 1es voltak. a maszek bőrgyógyász, kettőnél is voltam, azt mondták hogy ezek nem okozhatják a csalánkiütéseket, hanem inkább a glutén azokat is, mert hiába vagyok allergiás pl a mogyoróra, csináltatott egy totál IgE vizsgálatot is ahol az eredmény mindkét orvos szerint tökéletes... 0-80 a referencia érték, és nekem 26 volt.. azért vagyok elkenődve, mert attol tartok, hogy nem eleg a gluten diéta, nehogy még jöjjön hozzá valami más is.. pl tej...

De ha ezen az ételallergia vizsgalaton ott a tej, és ott a kazein is, és azokra a vizsgálat szerint nem vagyok allergiás, akkor talán az nem okozza ezeket a csalánkiütéseket igaz??

Az miatt aggódom hogy a karomon tényleg 1-1 előjön még azért, de el is múlik hamar, törzsömön viszont azért hetente 4-5 kis folt előjön...kevesebb és kissebb mint diéta előtt talán, de azért itt vannak még velem....


Köszönöm ha megírod véleményed...


(Ha hiszed, ha nem, én már 8 maszek bőrgyógyásznál jártam 5év kiütéses időszakom alatt) és rengeteg pénzt elköltve eddig nem sok eredmény született... most az utóbbi kettő végre rájött a duhringra...

De úgy láom, ezt saját magamnak kell majd kitapasztalnom...



2021. nov. 5. 16:34
1 2
 11/14 mindentudó99 ***** válasza:
15%
#8 Nekem akkor is beigazolódott. Mindentől rosszul vagyok ami a listán is pozitív
2021. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na, ez így egy érthető, korrekt magyarázat volt...


így már értem, miért mondta mindkét doki hogy akkor nem az allergiavizsgálat 1essel jelölt pl tojásfehérje vagy mandula okozza a tüneteket...

Ha jól értem: ha ezek okoznának bőrtüneteket, akkor az allergén étel mellett legalább 2, vagy 3.-as eredménynek kellene lennie... és a totál IgE sem lenne normál értéken...


Kedves válaszadó.. kimerítő volt, sokat segítettetek megérteni ezt az egészet....

Köszönöm szépen...

2021. nov. 5. 20:30
 13/14 A kérdező kommentje:
Bocs 11es válaszadó, félre nyomtam a kommented értékelését...
2021. nov. 5. 20:31
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Bőrtüneteket okozhatnak vegyszerek is.. Én is azt hittem hogy bizonyos ételekre vagyok allergiás de rájöttem (sajnos elég sok időbe telt) hogy a vegyszerekre. Azóta amióta nem használok vegyszereket nincsenek kiütéseim, gyönyörű a bőröm.
2021. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!