Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A nikotin segít az allergiás...

A nikotin segít az allergiás rohamon?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a nikotintól adrenalin termelődik, és azt is, hogy az anafilaxiás sokkot adrenalinnal kezelik.

Tegyük fel, hogy egy osztálykiránduláson a semmi közepén valakinek allergiás rohama lesz, és mire a mentők kiérnének, neki már annyi.

Ebben az esetben érdemes-e megkérni valamelyik dohányzó osztálytársamat, hogy varázsolja elő a táskájából a nikotinpárnás/snüsszös dobozt?



2021. nov. 21. 13:12
 1/4 anonim válasza:
Nem tartom valószínűnek ahogy ki vettem a szavaiból nem vagy dohányos az első alkalommal amikor le tüdőzod a cigit köhögsz tőle de ez függ attól is hogy milyen típusú az allergiás rohamos ha mondjuk fuladsz semmiképp ne cigiz rá
2021. nov. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha adrenalintermelés kell meglesz az a roham alatt, mert ugye amikor elkezdesz fulladni megijedsz, a tested adrenalint termel, és senki nem lesz jobban tőle.

A wikipédia szerint termel adrenalint a nikotin, bár nem leget ahhoz, hogy egy allergiás sokkot kezeljen szerintem.Amúgy meg méreg, és lehet többet ért mint használ.

2021. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a biosz tanárt, és valóban, sokkal nagyobb dózis adrenalin használna bármit. Szóval rip annak az osztálytársamnak, akit megcsíp a 🐝
2021. dec. 2. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom aki tudja magáról hogy allergiás, és ennyire, annak van ilyen esetre gyógyszere erre. Legalábbis jó lenne, ha lenne.
2021. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!