Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Moderna 3. oltás után tapaszta...

Moderna 3. oltás után tapasztalt valaki alleriás mellékhatást?

Figyelt kérdés

10 nappal az oltás után írják, hogy előjöhetnek mellékhatások, egyéntől függően esetleg allergiás reakciók is. Nos nálam ez eléggé durva, feldagadt a szemem és a szám, tiszta csalánkiütés lett az egész testem, amik állandóan vándorolnak és borzasztóan viszket...

Valaki más is járt így? Tényleg lehet ez oltás mellékhatása? Tudomásom szerint semmire nem vagyok allergiás .



2021. dec. 7. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori. Legalábbis amikor sokan kaptak oltást tavasszal minden nap volt a rendelésemen olyan beteg, aki oltást kapott és csalánkiütése lett 1-1,5 héttel oltás után. Ez nem allergia, ezt fontos tisztázni. A csalánkiütések ebben az esetben azért jelentkeznek, mert az immunrendszered dolgozik, tulajdonképpen azt jelzi, hogy az oltás hatásos. Nem szokott sokáig tartani, egy pár nap alatt túl volt rajta mindenki. Nem tudom szedsz-e rá valamit, ha nem akkor Cetirizint tudsz venni a patikában, 2x1tbl vagy max napi 4x1tbl szépen tudja csökkenteni, ha nem elég, akkor orvos tud felírni erősebb gyógyszert. Jobbulást!
2021. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kaptam gyógyszereket, illetve 2 injekciót is, mire eljutottam idáig, hogy már sokkal jobb a helyzet. Ma egy hete tart a dolog, de kitartó vagyok, remélem mostmár nemsoká elmúlik.

2021. dec. 8. 10:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Autoimmun betegség alakult ki
nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!