Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia vagy intolerancia?

Allergia vagy intolerancia?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok most, talán egy éve vagy kicsit több ideje kezdtek tüneteim lenni. Sokat nézegettem utána de mégis bizonytalan vagyok. Ahol élek ott sajnos tudtommal nincs lehetőség kivizsgálásra, de szeretnék elmenni. A tüneteim hogy nekem is szokott hasmenésem lenni de nem mindig. Főleg kiütéseim vannak tőle, és ritkábban hányingerem is van. Volt olyan is hogy ennél rosszabbul lettem és mintha izom fájdalmam lett volna és szédültem volna, ez 1szer fordult elő az elején. Amikor felfigyeltünk erre minden reggel müzlit ettem és hanyingerem volt utána, de azt gondoltam a fáradságtól( mert sokszor van ilyen is), később pedig a kiütések is megjelentek. Szedek rá laktáz enzimet de a kérdés az hogy felesleges e vagy segít bármit is.. előfordulhat olyan hogy valakinél mindkettő van?

2021. dec. 21. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol élsz?
2021. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én laktózérzékeny vagyok. Ha olyat eszek megy a hasam. Amire allergiás vagyok attól brutálisan kipattogok. Szerintem menj el megnézetni.
2021. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Vagy gluténérzékenység. El kell menni gasztroenterológiára.
2021. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elmentem háziorvosomhoz hogy utaljon be, akkor a kórházban azt mondták nincs most ilyen teszt, nem tudja mikor lesz. Kb egy hónapja voltam megint, azt mondta a háziórvosom hogy már megszünt.

De a kérdés még mindig az hogy, ha én kipattogok és hányingerem ( több mint egy hasmenés, felpuffadás) én valószínűleg allergiás vagyok?.

2021. dec. 27. 00:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem allergia, hanem ételintolerancia. Kísérletezz a liszt, pékáru kihagyásával illetve külön a tej kihagyásával.Ha van pénze rá a szüleidnek és államihoz nem lehet bejutni, menj magán gasztro-enterológushoz.
2021. dec. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Igen elképzelhető.
2022. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Ételintolerancia tesztet nem csinálnak TB alapon, ezt tapasztalatból tudom. Engem anno elküldött a háziorvos, hogy menjek be kérdezzem meg gasztrón. Ott csak IgE antitestet allergia panelt csinálnak, persze az is már jó lehet kiindulásnak (ezeket teljesen kerülni kell ami itt kijön, gyakran egy életre)

Ezután érdemes intoleranciát nézni, azt magánközpontokban lehet igényelni.Ha tanácsot adhatok, ne menj ilyen vagyonba kerülő 200+ összetevősre, mert olyanok vannak rajta, amiket nem eszel mindennaposan, de van pl. 46/60 stb összetevőből álló is. Ezeket minimalizálni, vagy kizárni kell egy hosszasabb időre az étrendből.

A kiütések allergiára adhatnak gyanút, de az allergia viszonylag gyorsan jelentkezik fogyasztás után (percek/órák), az intolerancia napokkal és napokig tartó zavarokkal (inkább csak emésztési).

Remélem tudtam segíteni, hajrá!

2022. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!