Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ezek a kiütések a lábujjaimon...

Ezek a kiütések a lábujjaimon allergiás reakciók vagy valami gomba lehet?

Figyelt kérdés

Most már egy hete a lábaimon ismét megjelent. Tavaly is hónapokig küszködtem vele, csak mire el tudtam volna jutni orvoshoz, addigra elmúltak. Kentem már tetránnal, aloe verával, canesten gombaölő krémmel, de semmi sem történik. A bőröm azért olyan száraz, mert vezetékes vízre váltottunk, forró vízben is szoktam fürödni és elég sokáig is (akár 2 órát, de legalább egy órát mindig). Most pár napig pihentettem, és csak zuhanyoztam, hátha a vízben lévő klórra vagyok allergiás, de nem lett jobb. Egyébként ezek a kiütések az elején kis pöttyökként jelennek meg, fényesek, utána felduzzadnak (mint egy vízhólyag, de azért kisebbek) és folyton viszketnek, és nagyon szúrnak, fájnak is. Azzal szokott kezdődni, most már a viszkető fázisban vagyok. Mi a fene lehet ez??? Tavalyról az egyiknek a nyoma ott is maradt. Egy hosszabb foltban a bőröm színe azon a részen sötétebb rózsaszín. Teljesen kétségbe vagyok esve. Az interneten sehol sem találok ilyen vagy ehhez hasonló kiütésekről képeket. A pöttyök közepén néha egy másik apró piros pötty szokott lenni. A második képen pedig valamiért az egész ilyen fehéres (eddig nem volt ilyen). De a bőröm nagyon száraz, látszólag is, és lehet hogy emiatt. Nagyon viszketnek jelenleg. De nem mindig szoktak, általában egy szúró érzéssel érkeznek.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem tudom, hogy ezek összefüggésben vannak-e egy korábbi problémámmal, amik a kezemen lévő ujjaimon szoktak előjönni, és szintén kiütések. Hasonlítanak is. Azért idecsatolom, hátha: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__allergiak__11209560..


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2021. dec. 25. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mutatod meg bőrgyógyásznak? Amúgy ha viszket, akkor Fenistil gél enyhíti, vagy a Bepanthen sensiderm. De inkább az utóbbit próbáld ki.
2021. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én erre bőrgyógyászt javasolnék,de házi orvosnál is be próbálkozhatsz először.Ne halogasd !
2021. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez fagydaganat. Mindig télen jön elő a probléma, ugye?

Nekem is volt évekig, de ennél sokkal durvább. Igazából fogalmam sincs mitől, de elmúlt. Tavaly már nem jött elő, és idén sem.

Vegyél valami bundázott csizmát, meg nagyon vastag zoknit, esetleg dupla zoknit, hogy ne fázzanak a lábujjaid.

2021. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos még a maszek bőrgyógyászhoz is nehéz bejutni így a covid idején, főleg, hogy beoltva sem vagyok :/ Ezért gondoltam, hogy itt kérek segítséget, mielőtt oda megpróbálnék bejutni.


Tavaly nekem szeptemberben jelent meg ha jól emlékszem, de az is lehet, hogy hamarabb. Viszont rettenetesen hidegek mindig a kezeim, lábaim (még nyáron is). Annyira, hogy sokszor már fáj, úgy fázik, hiába van rajtam zokni. És ha ez fagydaganat, ezt mivel lehetne enyhíteni a zoknin kívül? Gondolok itt esetleg valami krémre, bőrolajra, akármire :/ Pont a fagydaganatnál találtam egy képet egyébként, aminél azt mondtam, hogy talál erre hasonlít a legjobban.

2021. dec. 25. 23:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy a körömvirág krém enyhíti.
2021. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Korábban is kentem azzal is. Lehet, hogy jót tett neki, már sajnos nem emlékszem. Azt viszont én is észrevettem, hogy amikor bekenem és zoknit húzok rá, sokkal kevésbé viszket, mintha enyhülne. A vérkeringésem is rossz szerintem (hideg végtagok), úgyhogy nagy valószínűséggel tényleg ez lesz az.


Köszönöm a segítséget mindenkinek! Ha valaki másra tippel, azokat az ötleteket is szívesen fogadom!

2021. dec. 25. 23:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Dyshydrosis lehet a leírtak és fotók alapján. Több dolog is állhat a háttérben: allergia, gyulladásos góc a szervezetben, valamint ismeretlen okból. Szteroidos kenőcs el tudja mulasztani, de azt orvos írhat fel. Allergia vizsgálatot bőrgyógyász, allergológus tud csinálni, góckutatást háziorvostól is tudsz kérni.
2021. dec. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem gombának tűnik. Próbáld visszafogni a cukrot, és nézd meg hogy hat (ezeket ne edd: cukros üdítő, péksütemény, édességek, csokoládé).

Ha gomba (vagy ha más, akkor is), meg lehet próbálni a SZŰRETLEN almaecetet 1: 2 vagy 1:3 vízzel hígítva. Pl. itt lehet kapni:

[link]


Nem mar.

2022. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!