Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet az, hogy bizonyos...

Mitől lehet az, hogy bizonyos gyümölcsök után allergiás tünetek jelentkeznek nálam?

Figyelt kérdés
Felduzzadnak az ajkaim, kapar(viszketősen) a torkom, néha a szemem is elkezd viszketni...más is tapasztalt ilyet? Eddig az almánál, epernél, nektarinnál fordult elő ez velem. Viszont soha egyetlen egy zöldségnél se. Én tartósítószer allergiára gondolok ezért is fura, hogy a többinél nem jelentkezik ilyesmi soha.

2021. dec. 29. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás vagy azokra a gyümölcsökre.
2021. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg menj el allergiavizsgálatra.
2021. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Almaban ugyan mi lenne a tsrtósítószer??


Amúgy miert nem mesz el allergiavizsgalatra?

2021. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mert allergiás vagy azokra a gyümölcsökre. Ha konzerv vagy befőtt formájában fogyasztva tapasztalod ezt, akkor élelmiszeradalékra vagy tartósítószerre vagy allergiás. Ha elmégy allergiavizsgálatra, az orvos végez egy allergiatesztet és megmondja, mi okozza.
2021. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha pollenallergiás vagy, akkor ez lehet keresztallergia. Olvass utána.
2021. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ez amugy csak néhány éve alakult ki bennem. Annó volt hogy minden nap ettem egy almát.
2021. dec. 29. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Az allergia bármikor kialakulhat, nem kell vele születni. A tünetek, amiket írtál, elég gyanús, hogy allergia. Érdemes elmenni allergológiára, hogy megtudd, mire vagy még. Lehet pl. szezonban gyógyszer mellett simán tudod ezeket enni, amúgy meg, hacsak pár ilyen étel van, azt meg tudod kerülni. Én egész évben gyógyszert szedek 4 éves korom óta, mert mindentől rosszul vagyok, és gyakorlatilag szinte mindenre van valamilyen fokú tünetem, de gyógyszerrel egész jól elvagyok.
2021. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valószínűleg allergiás vagy azokra a gyümölcsökre
2022. jan. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy allergia, vagy intolerancia. Érdemes lenne kivizsgálásra elmenni!
2022. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!