Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jelentkezik az a bizonyo...

Miért jelentkezik az a bizonyos hang, rükvercbe tételnél?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy autómágus, ugyan annyit hallottam már, ha rükvercbe teszik a sebességváltót, akkor van az a bizonyos "kluccs" hang.

No ez miért keletkezik, mi ennek az oka?

Minden autónál keletkezik? (Vagy esetleg csak annál, aminél a szoknyát fel kell húzni, esetleg le kell nyomni.)



2021. nov. 12. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rükverc fokozat fogaskereke egyenes fogazású, illetve nincs szinkronizálva, ezért nem annyira könnyen siklik a helyére, mint az előre menet fokozatai.
2021. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt kérdeznéd: felhúzós játékautó hangja is az egyenes fogazás miatt van🤷‍♂️
2021. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell várni amíg teljesen leesik a fordulat, és akkor nincs extra hang a hátramenet kapcsolásakor.
2021. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ugyan nem magára a "vonyításra" gondolok tolatás közben, hanem a kapcsolás közbeni "kluccs" placcs hangra. Megfogalmazni nem tudom a hangot.
2021. nov. 14. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Fun fact: clutch=kuplung.
2021. nov. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, szól hogy "He hülyegyerek, clutch, nyomjad azt a kuplungot rendesen" Egyébként miattad ma figyeltem, se az én autóm, se az apám autója nem ad ki semmilyen hangot, ha rükvercbe kapcsolok.. Mondjuk mindkettőn nemrég volt kuplung, meg fékfolyadék cserélve a munkahengerekben🤷‍♂️
2021. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nem minden autón olyan feltűnő, meg nyilván az állapottól is függ. Illetve ha az ember normálisan használja a váltót, akkor kevésbé hallatszik, mintha rángatja.
2021. nov. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a rükverc-sorsolómű határozathozatali hangja.
2021. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!