Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz intoleranciám van, de...

Laktóz intoleranciám van, de a laktózmentes mizo kakaó még is átment rajtam, mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés
Röviden régóta tartó székelési problémáim vannak, rendszertelenül járok székelni stb. Voltam 108 tételes ételintolerancia teszten semmi kimagasló érték, vérvételből viszont laktózintoleranciát mutattak ki. Elkezdtem odafigyelni mit eszek már amennyire lehetett így ünnepek alatt. 2x mentem evés után wc-re 1 órán belül aztán rá 1 órára többször is. Amikor hentestől hoztam virslit. Utána olvastam abba lehet, hogy volt tej. Meg a laktózmentes mizo kakaó után. Na és ez a fura, hogy ha laktózmentes akkor mégis miért. Azt tudom, hogy a laktózmentesség azt jelenti, hogy úgyanúgy tej van benne, csak mellete laktáz enzim is van. Lehetséges, hogy kevés mennyiségű laktáz volt benne számomra, és ha én mellé vettem volna be még tabletta formájában akkor nem lett volna baj?

2022. jan. 2. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Át kell állni egy szigorú paleolit étrendre, akkor majd arra biztosan pozitiv módon fog reagálni a szervezet és kiürül belőle a méreganyag.
2022. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Laktózmentes kakaóvaj nem lehet gond. Virsli én és szinte minden készételben lehet laktóz(kekszek, sütik,sör,müzli,stb.). Szerintem tölts ki itt egy tesztet, próbáld ki a Framelimet: www.nutripharma.hu sokaknak bevált!
2022. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!