Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejérzékenység lehet?

Tejérzékenység lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok a tejes dolgoktól. Kb 8 évesen voltam ilyen érzékenység és allergia vizsgálatokon, nem volt semmi. Most 18 éves vagyok, és nincs olyan alkalom, hogy ne lenne valamilyen gyomorpanaszom tejet tartalmazó bármi étel/ital után. Gyomorsav, gyomorgörcs, émelygés, hányinger, folyamatos puffadás. Hasmenésem egyébként nincs, pedig sok helyen olvastam, hogy az egy alaptünete az ételérzékenységeknek. Január óta minimálisra csökkentettem a tejtermékfogyasztásomat, próbálok vegán és növényi alapú opciókat választani, és változtatni az életmódomon. Sajnos párszor becsúszott egy-két tejes dolog, és tegnap is a kávézóban elfelejtettem növényi tejet kérni, szóval tehéntejjel ittam a lattét, és borzasztó hányingerem, émelygésem volt egész este.

Van esély arra, hogy tejérzékeny vagyok? Nem hiszem, hogy laktóz, mert a laktózos termékek után is ugyanolyan rosszul voltam... mármint nincs hasmenésem, ami sokszor az egyértelmű jel, de emellett eléggé megviselik a gyomrom/emésztésem a tejes dolgok. Vagy hol kellene elindulnom ezt kivizsgálni? Hogy zajlik az egész? Ez vérvétel lenne? Nagyon nem vagyok otthon a témában. Illetve háziorvos is el tud küldeni ilyen helyre? Nem állok úgy anyagilag, hogy valamilyen drága magánklinikán csináltassak vizsgálatot.

Előre is köszönöm a segítséget!!:)



2022. febr. 8. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,elmesélem nekem hogy ment. Először is menj el a háziorvosodhoz a gyanúddal akitől kapsz beutalót a gasztroenterológiára. Ott lesz egy kis beszélgetés,és kapsz beutalót egy 3 részes vérvételre meg egy receptet amit ki kell váltani. Ez egy ilyen tejpor szerű cucc ami majd kelleni fog. Ott helyben mindent elmondanak majd,nem vészes csak szánj rá egy délelőttöt,és javaslom,hogy ne egyedül menj ha lehet.
2022. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt van egy szuper részletes vérteszt, ez mindent kimutat: [link]
2022. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

,,? Nem hiszem, hogy laktóz, mert a laktózos termékek után is ugyanolyan rosszul voltam.."


Mármint laktózmentes után? Az se jelent semmit, attól lehet, hogy csak laktoz= tejcukor, csak nem hat nálad a belerakott enzim


Vagy nem tudom, mire gondoltál.


A masik, amivel gond lehet, az q tejfehérje. Van 9. Akármelyik. Főleg kazein.

2022. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, én sem gyanakodtam rá, mivel nekem sem ment a hasam. :D Sőt.


Aztán elmentem a gasztros után ilyen ételintollerancia tesztre, (vérvételes), és kijött a tejfehérje, és enyhén az élesztő meg a tojás.


Az a baj, hogy én is így csináltam hónapokig: csak minimálisan, ami itt-ott bekerült.. De még mindig puffadtam mint az állatt kajálások után. Elmentem egy másik orvoshoz, és mondta, h szerinte sokkal szigorúbban kéne tartanom a diétát rá, az iylen 80%-ban tartom dolog sajnos nem elég. :(


Szóval azóta már extrán figyelek, vmelyik nap direkt salátát kértem az étterembe, hát nem tudtam h tesznek rá szószt is, természetesen tartalmazott tejet, mivel egyből felpuffadtam utána mint egy viziló.


Amióta viszont tényleg figyelek rá, sokkal jobb a helyzet tényleg.


U.I: nem feltátlenül kell intollerancia tezstre menned, nem is 100% pontosak amúgy. Iktass ki minimum 2-3 hétre a tejet TELJESEN (tehét nem csak egy kicsit tartalmaz ez, egy kicsit az... hanme ZÉRÓ...). Ha 2 hét után megszűnnek a core tüneteid, akkor nyertél, megtaláltad a ludast.


Ha 2 hét után sem múlik el, akkor vagy nem az, vagy MÁS IS VAN mellette, ami még ingerli a szervezeted.. Nagy türelemjáték ez, én is játszottam párszor, hogy csak alap párféle élelmiszert ettem hetekig.. Utána mentem el a vizsgálatra már.

2022. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!