Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nyákosodással tapasztalatok?...

Nyákosodással tapasztalatok? Lehet, hogy porallergia?

Figyelt kérdés

Nagyjából fél éve tapasztalom, hogy sűrű nyákot érzek a torkomban, amit fel kell köhögni, vagy zavar. Ez leginkább reggel jelentkezik, de ha sokat vagyok otthon, akkor is gyakran tapasztalom.


Érdekes módon szabad levegőn nem igazán jelentkezik, legfeljebb, ha elindulok otthonról, utána még egy 10-20 percig köszörülgetem a torkom, majd semmi.

Valamint, ha nyitott ablaknál alszom, akkor enyhébben jelentkezik, de ha be van csukva éjjelre az ablak, volt már, hogy reggel 2 órán át alig volt hangom, és folyamatosan krákogtam.

Sajnos jelenlegi életformámban folyamatosan ingázom, így alig van időm bármire is. Nyáron el szerettem volna menni pulmonológushoz, de nem nagyon tudtak időpontot adni, így ennek még egyszer nekifutok majd a biztonság kedvéért. Minsenesetre zavar.

Viszont azt vettem észre, hogy egyrészt, ha 3-4 liter vizet megiszom, akkor enyhül a lakásban ez a tünet, ha meleg italt, pl teát iszom, akkor kicsit hamarabb enyhül. Illetve, hogy szerintem azóta áll fenn, hogy nincs időm alaposan kitakarítani naponta a teljes lakást. Nagyjából 20 éve volt porallergiám, aminél rászokott a család a napi szintű takarításra, most viszont kb hetente-kettő hetente van csak erre időm. A Google természetesen gégerákot javasolt. Akik esetleg porallergiások, el tudnák mondani a tapasztalataikat? Szerintetek ez lehet porallergia?

24/N



2022. febr. 28. 04:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy száraz a levegő a lakásban? Az is okozhat ilyet. Nálam ez volt a gond. Mióta párásítunk sem az orrom nem dugul el, sem ilyen nyákos problémám sincs.
2022. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg kérd meg a családtagokat, hogy ők is takarítsanak.

És sikerült eljutni pulmonológiára? Vagy tesztre? Mi lett az eredmény?

2022. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!