Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a lidokainra...

Allergiás vagyok a lidokainra meg a Novokainra, Anafilaxiàs sokkot kapok tőle teljes eszmèletvesztèsel, lehetsèges hogy más alergia is kialakul emiatt? Mondjuk Mogyoróra? Vagy egyàtalàn nincs közze egymáshoz a kettőnek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs köze. Mármint így. Lehet, hogy van más allergiád is, de azt nem ezek váltották ki.

Csináltatnék egy allergia tesztet a helyedben. Én először csak a fehérlisztes élelmiszereknél éreztem, hogy fáj a hasam. Kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok. Az allergia teszten nem csak az lett pozitív, hanem másik 14 dolog is, amikre előtte sosem voltam az. Pontosabban egyszer az voltam, de akkor csak átmenetileg. Remélem a mostani is az és el fog múlni.

2022. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a vàlaszodból arra következtettem hogy te voltál alergiás, de az elmúlt? Azt írtad átmenetileg! Szóval azt jelenti hogy most lehet alergiás vagyok a mogyoróra de pár èv múlva ezt az ellergiát kinövöm? Lehetsèges hogy a Novokainal is igy lesz? Vagy mig èlek fogg kisèrni ez az allergia?
2022. márc. 14. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:

"te voltál alergiás, de az elmúlt?" Igen, egyszer elmúlt. De azóta megint van.

"alergiás vagyok a mogyoróra de pár èv múlva ezt az ellergiát kinövöm?" Ha természetesen alakult ki nálad az allergia, akkor tudomásom szerint nem sok esély van rá, hogy elmúljon. Mogyoró nekem nem volt, de arra azt szokták mondani, hogy nem nagyon szokott elmúlni. Tejallergiám volt/van, illetve másoknak is a családban, az viszont sokaknak elmúlt.

Nekem az oltások után jött létre. Az elsőnél az oltás utáni napon nagyon szarul voltam, fájt mindenem, hasmenésem is volt. Azon a héten rájöttem, hogy allergiás vagyok. Voltam is teszten, már nem emlékszem pontosan, de jó pár dologra pozitív lett. Aztán rá kb. 2 hónapra elmúlt, legalábbis akkor vettem észre, hogy már nem vagyok rosszul azoktól a dolgoktól. A második oltás után megint ugyan ez volt, szarul voltam bő 1 napig, és újra allergiás lettem. Ekkor lett a teszt 15 dologora pozitív. Ennek már 5 hónapja, és még nem múlt el. De azért reménykedem benne, hogy el fog. Kérdeztem a háziorvosomat, ő azt mondta, hogy a legtöbb allergia az sosem múlik el. Szerinte nem az oltásoktól lett ez, hanem ellenkezőleg, az elsőnek 2 hónap kellett hogy megszüntesse az allergiámat. Ami egy f@szság, mert előtte nem voltam allergiás, és azokon a napokon lettem az, mikor megkaptam mindkettőt...

2022. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erdekes oltàs előtt nem volt alergiàd, de utàna lett! Ez egyèrtelmű! Èn azèrt kèrdem mindig a mogyorót mert a Lidokain anafilaxiàs sokkom után ettem mogyorót olyan rà 1 hètre, rosszul voltam tőle, de csak àjulàs èrzès volt, semmi màs! Most ettem megint mogyorót nem lett semmi gond! Nem èrtem ez hogy van.
2022. márc. 14. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!