Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Darázs csípés miatt régebben...

Darázs csípés miatt régebben kaptam anafilaxiás sokkot. Mennyi esélye lehet annak hogy ugyan ez kialakul e földimogyoró evés után ?

Figyelt kérdés
Régen nem voltam allergiás a darázsra sem így érdekel hogy hajlandó lehetek e a földimogyoróra esetleg és lehet e attól is anafilaxiás tünet! Eddig semmi bajom nem volt ha mogyorót ettem.Csak eléggé félek hogy előjön.24/F

2021. nov. 1. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem volt előtte darázs miatt az azért is lehetett mert ki tudja milyenek ezek a “mai” darazsak vagy pedig előjött és kész.Mogyoroval óvatosan szerintem nehogy az legyen mint a darázsnál
2021. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Na igen mondjuk nem láttam hogy milyen darázs csípett meg. Ezért nem eszek már mogyorós terméket sajnos attól is félek amire az van rá írva nyomokban földimogyoró tartalmazhat!
2021. nov. 1. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már van valamilyen allergiád, akkor az újabbak nagyobb eséllyel alakulnak ki. De ettől még szerintem nyugodtan ehetsz földimogyorót, a rovarcsípés és az ételallergia szorosan nem függnek össze. Én például mogyorófélékre vagyok allergiás, rovarcsípéstől meg soha semmi bajom.


Ha biztosan tudni szeretnéd, kérj a háziorvosodtól vérképet, ételallergia (Nut 1-2) panellel. Abból kiderül ha allergiás vagy rá.

2021. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm válaszod.Mióta vagy allergiás ?
2021. nov. 8. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisgyerek korom óta, kb 4 éves voltam amikor kiderült. (Most 28 vagyok.)
2021. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!