Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kihez kell ilyenkor elsőnek...

Kihez kell ilyenkor elsőnek fordulni?

Figyelt kérdés

Szóval régebben (kb 7 éve) allergiás asztmás voltam, viszketett a torkom, köhögtem, fulladtam, légszomjam volt, sípoltam terhelésre is. Szedtem állandó gyógyszereket (pl Seretide diskus), illetve ventolint is. Az asztmát elvileg kinőttem (a panaszaim elmúltak), ezzel párhuzamosan átáltam sima allergia gyógyszerekre (Histisint, Awamys) de az utóbbi pár hónapban,mintha újra visszatért volna azt asztmám. Először csak megfázásoknál éreztem enyhe légszomjat,illetve úgy minden évben tavasszal szedtem a gyógyszereket fél évig, mert ha nem szedtem, dugult az orrom, prüszköltem, vörösek voltak a szemeim. Most viszont már, hogy itt a tavasz, viszket a torkom, köhögök, kicsit nehezebb kapok levegőt és egy kicsit (nem durván) légszomjam van. És mintha a gyógyszereim sem akarnának használni. Prüszkölök, folyik az orrom. Lehet,hogy újra előjött az asztmám vagy eddig is velem volt, csak tünetmentes voltam? Kihez forduljak először? A házi orvoshoz?

Lehet, le kéne cserélnem a gyógyszereimet erősebbre?



2022. márc. 29. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

pubi eddig ki írta kia gyógyszereidet?



...Ahhoz az orvoshoz fordulj

2022. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amiket most használok, a házi orvos szokta felírni. Ellenben -és ebben nem vagyok biztos- lehet, hogy a tüdőgyógyászom volt az, aki mindig átállított gyógyszerekről gyógyszerekre. De hozzá már nem mehetek, mert ő gyerekorvos.
2022. márc. 30. 06:14
 3/5 anonim ***** válasza:
a háziorvostól kérj beutalót a tüdőgondozóba
2022. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudogyogyasz adja a javaslatot hogy a haziorvos felirhassa a gyogyszert Neked asthmara. Hol laksz? Teruletileg illetekes tudogyogyaszhoz fordulj
2022. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Én am eleinte mikor megállapították nálam az aszthmát úgy lettem tájékoztatva hogy nem lehet teljesen kigyógyulni csak tünet mentes leszel


Egyébként ha más nem is de a ventolin pl nem ártana érdemes lenne elmenned egy tűdőgondozóba ahova a háziorvos adhat beutalót, jelezned hogy régen ezekre a tünetekre xy gyógyszert szedted és néhány vizsgálat után valószínűleg visszakpod a régi már bevált gyógyszereidet

2022. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!