Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Penicillin allergia, antibioti...

Penicillin allergia, antibiotikum érzékenység, immungyengeség így együtt volt-e valakinek?

Figyelt kérdés
Két doboz Augmentin után mellkason, hason csalán- és apró pöttyös kiütés, viszketés, bőrégés és szurkáló érzés jelentkezett nálam, eleinte hőemelkedés is. A második hónap után még mindig. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mitől gyógyult meg? Meggyógyult egyáltalán? Milyen orvoshoz forduljak? A háziorvos allergiagyógyszert adott. Más vizsgálatokra nem jutok be. Autoimmun betegség gyanú is fennáll, de erre még nem vizsgálták (kéz zsibbadása)

2020. ápr. 30. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Autoimmun betegségnél pont túl erősen reagál az immunrendszer. Szóval immungyengeség kizárt!
2020. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint mond neked az a kifejezés, hogy veleszületett gyógyszerallergia? A penicillin az pl. az. Szólni kell előre és mást adnak helyette. És ne egyél többet soha.
2020. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még sosem okozott ilyen problémát antibiotikum , ezért nem merült fel a születéskori allergia.
2020. máj. 2. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben.

Természetes antibiotikumként jó a propolisz és a fokhagyma is. Ráadásul, ha valaki antibiotikumot szed gyógyszerben, az káros a hasznos bélflórára, és ezzel gyengíti az immunrendszert is. A probiotikum pótlás pedig erősíti az immunrendszert is.Csak érdemes mindebből minőségit választani.Külsőleg a viszketésre bőrégésre én az aloe firstöt és aloe vera krémet használnám.

Jobbulást!

2020. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/4/nem volt alternatíva a természetes antibiotikum, sérülés miatt kellett szedni.

Foreveres is van a családban, köszönöm. Próbáltam, sajnos nem vált be.

2020. máj. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!