Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges hogy csak a vodkára...

Lehetséges hogy csak a vodkára vagyok allergiás, más alkoholos italra nem?

Figyelt kérdés

Régebben nem nagyon ittam vodkát, de az utóbbi 2-3 hónapban megesett hogy néha ittunk haverokkal. Először nem is gondoltam volna hogy a vodkától van, azthittem hogy csak kialakult valami szimpla pollen vagy növény allergiám. Amikor 2x-ra is a vodka után jöttek ki a foltok akkor kezdett gyanús lenni. Igazából eddig nem nagyon tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet mivel csak a kézfejemen jelentek meg kisebb pöttyök, illetve piros volt. Viszketni nem viszketett és fájni nem fájt.

Most megint ittunk a hét közepén de egyáltalán nem sokat, 2-3 shot-ot talán. Meg is örültem neki hogy mostmár nincs semmi, lehet eddig valami véletlen egybeesés volt ugyanis nincs semmi a kézfejemen. Viszont ma megláttam az alkarom és mindkettő full piros, tele ilyen pöttyökkel, van amelyik jobban és van amelyik kevésbé látszik. Illetve a vádlimon is van pár. Megvakartam a kezemet egyáltalán nem erősen, viszont annak is megmaradt az egész nyoma, mintha szétkarmolt volna egy macska.

Felül van amilyen régen volt, alul pedig a mostani állapota még nap közepéről, azóta szerintem csak rosszabb lett:

[link]


Van ennek valami káros hatása azon kívűl hogy nem néz ki túl előnyösen? Tehát lehet-e komolyabb bajom belőle ha néha iszok vodkát is? Nyilván ezek után próbálom majd kerülni de azért örök életre nem lehet.

Illetve létezhet az hogy csak a vodkában van valami ami kiváltja ezt? Más alkoholnál eddig még nem tapasztaltam ilyet, amikor nem ittam vodkát csak mást akkor nem jött ki semmi ilyesmi sehol a testemen.



2022. máj. 20. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Vodkára nem tudsz allergiás lenni, maximum valami össze tevőére. Miből áll a vodka amit fogyasztottál? Milyen vodka volt?


Nem valószínű, hogy ez ettől lehet. Valami más nem történt veled, az elmúlt időben? Ez inkább valamiféle, kiütés lehet.


Kivizsgálás javasolt. Esetleg, vérvétel.


Dr. Hollósi

2022. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én vörösborra vagyok allergiás. Ez is elég ritka. Simán lehet hogy allergiás vagy a vodkában lévő anyagra. Sörgyárban patkányok úszkálna a bazi nagy "hordókban". Több dokumentumfilmben láttam.
2022. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én allergiás vayok a tiszta nagratra bár ha jobban belemegyek nekem is kiütéses volt a sátor, a porszívó sem segítet ő móngyja, kérdezen.
2022. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De vodkával mostam egy hétig napi háromszor és formás lett.
2022. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ő mőóóngyja kéérdezzen
2022. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!