Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen tüneteid voltak,...

Milyen tüneteid voltak, amikor kiderült, hogy glutén érzékeny vagy?

Figyelt kérdés

Régen nem tűnt fel, hogy puffadtam. Sok péksütit, tésztát ettem. Egy jó ideje nem nagyon eszek ilyesmit. Sem kenyeret.

Aztán nem rég ettem kenyeret, kis darabot és akkora lett a hasam, mint egy lufi. Székrekedés is társult hozzá. Aztán figyeltem a héten, többször ettem ilyeneket és ugyanez... Lehet, hogy glutén érzékeny vagyok?

Persze, megyek orvoshoz is csak kíváncsi vagyok, másnak volt-e ilyen tüntettel glutén érzékenység a háttérben.



2022. jún. 10. 18:47
 1/4 anonim válasza:
Hasfájás, hányinger(de nem hánytam), szomjúság, hasmenés.
2022. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy ha egy nap többször eszek kenyeret (pl reggelizek és ebédre szendvics főtt étel helyett) akkor megfájdul a hasam. Gyanús volt, hogy nem gluténérzékenység-e, kipróbáltam hogy teljesen gluténmentesen eszek, és elmúltak a panaszaim.


Elmentem én is orvoshoz, a vérkép kimutatta a gliadin ellenes antitesteket, majd csináltak gyomortükrözést is vékonybél mintavétel céljából. Ez negatív lett, mert ekkorra már 3 hónapja gluténmentes diétán voltam.


Simán lehetsz gluténérzékeny az alapján amit írsz, mindenképp vizsgáltasd ki.

2022. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Puffadás, hányinger, hasmenés (de borzasztóan fájt)

Ingerlékenység, fejfájás, fáradtság, vashiány, borzalmas vérkép és végül a 20 kiló fogyás után mentem el vizsgálatra, mert nem tartottam normálisnak hogy eszek és fogyok.


Azóta visszahíztam mind a 18-20 kilót :), minden eredményem normális, és elmúltak a panaszaim.

2022. jún. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. jún. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!