Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől viszket a bőröm?

Mitől viszket a bőröm?

Figyelt kérdés

Már kétségbe esésemben nem tudtam kihez forduljak, 3 külömböző (maszek) bőrgyógyásznál voltam és 3 különbőző diagnózis született...

Most tartok ott hogy f*szom kivan az ithoni egészségüggyel, és inkább megpróbálok magam rájönni hogy mi lehet ez.

Szoval ha tudtok segíteni, vagy egyszerüen ismertek olyan bőrgyógyázt aki biztosra meg tudná mondani hogy mi bajom van, azért nagyon hálás lennék.

Szóval kb három hónapja kezdődött, egy versenyen voltam és őszintén nem voltam a leg nyugottabb állapotban. Először a lábam kezdett el elviselhetetlenül viszketni aztán azvoldalam és késöbb a hátam és a karjaim is, gyakorlatilag az egész testem. Itt még nem voltak láthatóak kiütések meg semmi. Voszont késöbb elkezdtek megjelenni a kezemen és a lábamon alig észrevehető pontok amik a forrásai lettek a viszketésnek. A hátamon meg a derekemon már egyáltalán nem viszketek, csak a katomon meg a lábamon, viszont mostmár egyre láthatobbak a kiütések, mondjuk még mindig alig. Meg előfordul az is hogy egyáltalán nincs kiütés ott ahol viszketek. Azt hozzá kell tennem, hogy tisztában vagyok vele hogy valószinüleg a stressz hozta elő mert egy magyon stresszes versenyen kezdődött, és érettségi évben is vagyok, de aggódok hogy nem fog elmúlni érettségi után mert valami komolyabb bőrbetegséget hozott elő nálam ez a sok stressz.

Az első bőrgyógyász azt mondta rühesség, kezeltem, nem mult el, elmentem egy másikhoz.

A második bőrgyógyász azt monta bőrszárazság, ku*va draga tastápolót vettem, kezeltem, nem múlt el, elmetem egy másikhoz

A harmadik azt mondta csalánkiütés, amiben őszintén nem tudok hinni, mert kb a viszketésen kívül semmi más tünetét nem produkálom. Ráadásul nem is vagyok allergiás semmire.

Nagyon mérges vagyok hogy ennyi pénzt költöttem erre és még mindig nincs eredmény. Én leginkább ekcémára gyanakszom mostbár, csak azzal a kivétellel hogy nekem nem kifejezetten látványosak a kiütéseim. Valakinek volt már hasonló vagy tudna valahogy segíteni?



2022. jún. 13. 03:30
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az ekcéma hólyagosodik, piros,kiütéses,de szisztémásan nem jelentkezik, egy - egy területre lokalizálódik. Sok oka lehet. Stressz okozhat ilyet, de az csak átmeneti. Meleg is okozhatja. Nekem is volt ilyen időszakom, akkor ha hazamentem rögtön fürödtem sima szappannal. Okozhatja cukorbetegség is. Rühesség is lehet, de akkor érdemes a törülközőidet 90 fokon mosni, sűrűn cserélni. Ahol tudod, szórd be hintőporral, pl. lábad.
2022. jún. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet. En pl. a 3. pfizer oltas ota viszketek mint a hulye. Az egesz napon vakarozasbol all.
2022. jún. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiderült a bajod?
2022. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!