Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges, hogy glutén...

Lehetséges, hogy glutén érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Volt egy időszakom, amikor kevesebb glutént fogyasztottam, most azonban ez változott, mivel olyan helyen voltam, ahol szendvicseken éltünk. Sokat kellett wc-re járnom, puffadtam, ráadásul sokszor széklet nyomok maradtak a fehérneműmön rendszeres és alapos tisztálkodás ellenére. Eszembe jutott, hogy régen is volt ilyen problémám, és pont akkor, amikor ilyen táborokban nem volt lehetőségem figyelni arra, hogy mit eszek.

Egyenként ami a legjobban zavar, az a nyom a fehérneműn. A székletem állaga nem változott kórosan, sőt talán még a normális kategóriába tartozik. A puffadás lehet a laktóz is, mivel laktóz érzékeny vagyok (nem igazoltan, mert nem csinálnak hidrogén kilégzéses tesztet covid óta), bár most azon agyalok, hogy lehet hogy nem is a laktóz a probléma. Enyhe aranyerem volt régen, de nem hiszem, hogy ez a probléma, mert kezeltem kenőccsel és felismerném. Talán még az lehet fontos, hogy nemrég volt egy három nap, amíg nem tudtam wc-re menni, pedig ilyen nálam nem igazán fordult elő eddig.



2022. jún. 24. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Számtalan oka lehet a leírtaknak, ennyiből nehéz lenne diagnosztizálni. Mindig azt tanácsolom itt a GYIK-en, egészségügyi problémákkal, forduljon mindenki orvoshoz! Ez a fórum alapvetően nem erre való, itt laikusoktól nem fog érdemi választ kapni a legtöbb egészségügyi kérdésre. Kivétel, ha nem a betegség ill. probléma feltárása a cél, hanem egy már diagnosztizált állapotról betegtársakat kérdezünk tapasztalataikról.


Gluténérzékenység alapvetően nem arról ismerhető fel, hogy foltos lesz a fehérnemű. Vizsgálat nélkül nem kell semmit bele látni a problémákba! Az már hipochondria!

Laktózérzékenység puffadást okoz, sőt, hasmenést és hasgörcsöket, ahogy a gluténérzékenység is, de még számtalan dolog produkálhat ilyen tüneteket.

Első lépésként diétázz a laktóztartalomra. Viszont, ne étkezz gluténmentesen, mert akkor nem tudják beazonosítani, kimutatni a gluténérzékenységet!

Az aranyér, ha kívül eltűnt (visszahúzódott) attól még odabent nem biztos, hogy meg is szűnt. Ez is egy eléggé összetett probléma, amit a legtöbben csak a külső megjelenéssel azonosítanak. Ha önkezelés alapján, kenőccsel eltüntetik, azt gondoljak meg van oldva. Ismét csak azt tudom mondani, szakorvoshoz kell fordulni! (a belső aranyér nem okoz fájdalmat! Leegyszerűsítve: egyik variációjánál nem jön ki egyáltalán, tehát nincs külső jele, másodiknál kijön székelésnél, de visszamegy, harmadiknál nem megy vissza. Általában csak ezt veszik észre az emberek. Mellesleg a székrekedés elősegíti az aranyér külső megjelenését.)

2022. jún. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!