Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejfehèrje allergia okozhat...

Tejfehèrje allergia okozhat csak lassú súlygyarapodást? Leginkább kis korban 2-3 èvesen

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 13:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Más tünet nincsen, semmi ès nem is volt.
2022. júl. 27. 13:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, sokmindent okozhat az ételallergia, bőrtünetektől elkezdve emésztési és felszívódási zavarokig. De az is lehet,hogy csak simán vékony alkatú a gyerek, ki kell vizsgáltatni.

Sajnos az allergia teszt sem száz százalékos, ha negatív lesz ,akkor eliminációs diétát szokott ajánlani az orvos,hogy kiderüljön mivel van gondja a gyereknek.

2022. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen voltunk mar tobb vizsgalaton de eddig minden negativ, allergia teszt az èretlen immunrendszer miatt nem javasolják, de mivel nincs más panasza igy a dietat sem :/ pedig nekem sanda gyanúm...
2022. júl. 27. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy intolerancia tesztet lehet-e ennyi idősen csináltatni (gyanítom ha allergiát nem, akkor ezt sem) de én azt ajánlanám.


Saját tapasztalatból, nekem az allergia semmit nem mutatott ki, míg az intolerancia pedig nagyon sok mindent.


Eliminációs diéta kellene, viszont azt tudni kell, hogy lehet 3 hónap, 6 hónap vagy akár egy év is, mire kitisztul a szervezet.

2022. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass az orvosra és ne eliminálj semmit a gyerek étrendjéből. Lassú súlygyarapodás esetén lehet sűrűbben kínálni, többféle étellel kínálni, ha van kedvence, akkor azzal is. Próbálhatsz gabonapelyhet is adni a kicsinek, hátha meghozza a kedvét. Ha túró ruditól, krémtúrótól sem hasfájás, sem székletprobléma, sem egyéb baja, bőrtünete nincs, akkor én a tejfehérje allergia ötletét teljesen elvetném.
2022. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó ètvágyú gyermek, rendes/normál adagokat eszik, ezèrt furi hogy nem hízik. Igazából semmitől nem fáj a hasa sőt kicsinek sem volt hasfájós. Lehet ilyen fajta tèny..mert mi sem vagyunk a ferjemmel nagy darabok egyáltalán. De mindig bennem van hogy mivan ha mègsem... Mivan ha mègis valami felszívódási probléma
2022. júl. 27. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig ivott, evett a gyerek tejfehérjét, attól inkább felpuffadt lehetne, mert ilyen vagyok én pl...szóval ez nem okoz kóros soványságot. A megvonása inkább, mivel én amikor tejfehérje érzékenységemet megtudtam és leálltam a tehéntejes dolgokról, elkezdtem fogyni, vékonyodni.
2022. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva volt, amíg fogyasztottam tejfehérjés dolgokat rengeteget fogytam.


Viszont gyermekeknek 3 éves kor alatt az orvosok sem szokták ajánlani a tehéntej fogyasztást, mely ugye megterhelő az emésztőrendszernek és a vesének is.

2022. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!