Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Folyamatosan csípésekkel van...

Folyamatosan csípésekkel van teli a bőröm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Minden nyáron néha (1-2x) tavasszal és ősszel jelentkezik rajtam nagyon sok piros “csípés”. Nem tudok ellene mit csinálni. Nem csípésnek néz ki csak egy piros foltnak ilyen kiütésnek de nem az. Akárhányszor elvakarom egy elfolyt forma azért ki”dudorodik” és nagyon de nagyon viszket. Az orvosoknak gőze sincs arról, hogy mi ez. A családtagjaimon nem jelentkezett sose ilyen “csípés” pedig nem kicsi család vagyunk. Testvéremmel amikor egy szobába voltunk pár évig rajta sose volt rajtam mindig. Valami tipp? Bármilyen? Nem vagyok allergiás semmire.


2022. aug. 1. 03:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálad ez mi, de lehet allergia az, ha semmire nem múlik el, mármint csípés és viszketés elleni szerekre, és ha folyamatosan viszket. Nekem is ez volt, de ez csak ilyen helyi allergia, alapból én sem vagyok allergiás semmire. Jó meleg vízzel tudod enyhíteni a viszketést, én zuhannyal szoktam. Nekem a csörgőfa virágzata okozta, ráesett a bőrömre, 1 óra múlva meg nagy piros viszkető folt. Nekem írtak fel Oxycort sprayt, az is jó meg a Fenistil. Amúgy 3 orvosnál voltam, mindenki azt mondta, hogy ez csípés, de kiderült, hogy nem az,szóval fogalmuk sincs.
2022. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ok nélkül jelent meg mindig. Semmit nem tettem még ki se mentem nagyon a házból. Nem vagyok allergiás azt vérképen láttuk. Valaki szerint bogár miatt valaki szerint pedig ez maradandó és hogy soha nem fog elmúlni bármilyen környezetbe is vagyok
2022. aug. 1. 07:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Allergia lesz ez.


Volt 1. ún. prick-teszted, 2. hátra ragasztós teszed, 3. ételintolerancia ill. ételallergia vizsgálatod?


Nő vagy? Sok kozmetikumot használsz? Lehet sima paraben allergia (methyl, ethyl, buthyl, stb.).

2022. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A tesztekről gőzöm sincs, 3. Az biztos volt. Igen nő vagyok és nem nagyon szoktam kozmetikumot használni csak néha egy kis korrektort meg szempilla spirált. Ha meg filmet nézek akkor Florence By Mills márkától a szem alatti maszkból szoktam magamra tenni de azt minden évszakba és sminkelni is minden évszakba szoktam de csak ilyenkor leszek teli. Most is.
2022. aug. 1. 13:55
 5/12 anonim ***** válasza:

4

Akkor kérj prick-tesztet és hátra ragasztós tesztet. Ingyenesek.


Testápolót, tusfürdőt, arckrémet nem használsz? Bár mindegyis, mert tavasszal meg ősszel van neked. Tehát hideg és meleg allergia sem valószínű.


Esetleg stressz (ezekben az évszalokban? Kertészkedés? Vmi állatokkal kapcsolatos tevékenység? Fémekkel érintkezel?

2022. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* mindegy is
2022. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* (ezekben az évszakokban)
2022. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyszer volt hogy a macskám terhes volt és akárhányszor felvettem akkor a nyakamat ugymond csesztette és akkor kiuteses lettem es random meglattam valamit a polcomon es rakenytem (nivea) pont a vizsgam napjan volt ez. Testapolot hasznalok ami NAGYON csillog de ezt is csak ritkan hasznalom kb 3-4x hasznaltam miota megvettem
2022. aug. 1. 17:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor használj csak paraben-mentes sampont, fogkrémet és baba szappant.


Tényleg semmi arclemosót, sminklemosót, arckrémet nem használsz? Nem fested a hajad?


Mosószert milyet használsz? Hány fokon mosol? Használsz öblítőt? Pamutruhákat hordasz?


Használsz tampont vagy menstruációs kelyhet? Latexes óvszert?

2022. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Izzadásgátló, dezodor, parfüm?
2022. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!