Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges hogy valakinél...

Lehetséges hogy valakinél felnőtt korában jelentkeznek először allergiás tünetek?

Figyelt kérdés
Magamról lenne szó, 27 éves vagyok. Most a covid alatt (kb 2020 óta) kezdődött az egész. Soha nem voltam allergiás semmire. Ezt nem orvosi kivizsgálás apaján mondom hanem abszolút semmilyen tünet nem jelentkezett régen. Tavaly meg idén egy rövid időtartamig viszont az alábbi tüneteim vannak. Sokat tüsszentek, az orrom sűrűn folyik és átlátszó takony jön ki folyton, nem olyan mint mikor beteg vagyok. Emellett az orrom viszket és a szemem is könnyedzik meg viszket. Ezek nekem valamilyen pollen vagy parlagfű allergiára utalnak. De hogy hogy most jött elő nem pedig gyerekkoromban? Valaki meg tudná magyarázni?

2022. szept. 3. 21:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

az allergiák nem feltétlenül gyerekkorban jelentkeznek, kialakulhatnak felnőttkorban is, ugyanúgy ahogy valaki kinő bizonyos allergiákat, másnál kialakul idővel

nyilván nagy szerepet játszik az immunrendszered, az emberek rengeteg mikroműanyagot fogyasztanak el akaratlanul is, hiába eszel sok vitamint mondjuk, a mikorműanyagok nagymértékben rontják az egészségi állapotunkat, és sajnos ez egyre rosszabb lesz

2022. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Igen!

Én elmúltam 20 éves, amikor pollenallergiám lett. Egyik pillanatról a másikra.

2022. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze. 46 évesen nyertem 3 keresztes parlagfű allergiát.
2022. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Teljesen általános, bármire lehetsz érzékeny, allergiás bármikor.

A pollentől kezdve, ételérzékenységeken keresztül, kontakt allergiáig.

2022. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen. Én lézerrel kezelem.
2022. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most akkor mit tudok csinálni?
2022. szept. 3. 21:45
 7/19 anonim ***** válasza:

Persze.


Nekem egyszer még 30 körül egy hónapon át kellett egyfajta fájdalomcsillapítót szednem, de nem volt semmi.

Egy év múlva ugyanazt kellett szednem, és egyből kiütéseim lettek tőle.

2022. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

allergiavizsgálat, jelentkezz be, odamész, tesztelnek, megmondják mire vagy allergiás, vannak gyógyszerek amik enyhíthetnek a tüneteken hogy az ember taknyanyálakönnye ne follyon annyira.

a másik verzió h jól be kell rúgni, ezzel kicselezed az immunrendszert és a szervezeted elfelejti az allergiát...

persze ezt rendszeresen kellene művelni, inkább menj a háziorvoshoz aki elküld a vizsgálatra, bár lehet h beutaló nélkül is megnézik az embert ezt nemtudom.

2022. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Orvos ír fel gyógyszert. Előtte allergia vizsgálat.

2022. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
8-as vok. és igen, idősebb korban is jelentkezhet, bátyám 45 évesen lett gyakorlatilag mindenre allergiás...
2022. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!