Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez mi lehet? Poszt-kovid?

Ez mi lehet? Poszt-kovid?

Figyelt kérdés

Jövő héten beszélek a háziorvossal, de hátha tapasztalt valaki ilyet.


Az elmúlt 1 hónapban most fordult elő harmadjára, hogy evés után egy órán belül görcsös hasfájdalmam van, és hasmenés ill hánynom kell. És borzasztó rosszul is vagyok még utána is.

Hozzáteszem gyerekkorom óta talán csak egyszer hánytam, akkor is az alkohol volt a ludas.


1 hónapja voltam kovidos és akkor is hasmenés volt a fő problémám (légúti tünetem alig volt és lázas se voltam)


Előfordulhat, hogy ez valami poszt kovid tünet?? Volt valakinek hasonló?


2022. szept. 10. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul ettől a szar vírustól bármi.

Nekem az első hullámban sikerül elkapnom (amibe sok ezer ember belehalt), az volt a szaglás-ízlelésvesztéses változat.

Azóta alvászavarom van, napi 5-6 kávé nélkül nem tudok dolgozni sem.

A fizikumom teljes leromlott, az edzőteremről is el kellett köszönnöm.

Az orvos segítene, csináltat labort, amiben semmi nem változott a régiekhez képest.

Javaslom, hogy keresd fel a háziorvost, mert lehet olyan szövődmény is, amire rá tud jönni (labor, ha kell, tükrözés, stb).

Lehez még calici vagy rotavírus, de eszedbe ne jusson antibiotikumot szedni egyikre se, mert erre a vírusra szedve kinyírhatja a hasnyálmirigyed!


Tehát összefoglalva: lehet post-covid, de a háziorvosoddal beszélj!

2022. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen nem volt, de simán előfordulhat. Ez a "tüskés dög" ahogy a háziorvosunk mondja elég sokmindenre képes az utóhatásokat tekintve. Persze ez alapot szolgáltat arra, hogy "fogjunk rá munkódent a covidra" de ha ez a tény és a valóság, akkor sokmindent nem lehet csinálni. Sok ismerősömnél hozott elő olyan problémákat, hogy az orvosok is csak néztek és nem értették sem a konkrét összefüggést a coviddal, sem azt, hogy hogy jelenhettek meg olyan egészségügyi problémák, (pl övsömör, herpesz, ízületi bántalmak, gyakorlatilag bármi), amivel az illetőnek azelőtt soha nem volt gondja.

Én "örülök" -rossz kifejezés mert átkozom- de megúsztam "csak" koncentrációs zavarral és a gondolkodási sebességem mérsékelt lassulásával.

2022. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!