Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A pattanások idővel elmúlhatna...

A pattanások idővel elmúlhatnak kezelés nélkül?

Figyelt kérdés

Szinte az egész testemen a karok, és lábak kivételével minden hol vannak rajtam pattanások/papulák. Voltam bőrgyógyásznál, de semmit sem segített amit felírtak nekem receptre kenőcsöt. Havonta mindig újulnak. Sosem tűnnek el, és ha mégis, 1 hétre rá már ki is újulnak. A nyakamon szinte már egy akkora papula van, mint a tenyerem. Borzasztóan fáj és az alvásban is hátráltat. A hátam is tele van pattanásokkal/papulákkal amik szintén akadályoznak az alvásban. Az arcom is tele van papulákkal. Az orrom körül időnként, ha nem kenem le, akkor be szárad és elkezd kopni, és teljesen kivörösödik. A hajam is olyan, csak nem tudom eldönteni, hogy pikkelysömör vagy korpa. Ha szakállat növesztek, idővel ott is kopni kezd és szintén kivörösödik. Időnként még a szemöldököm is kopik. A hónaljamon is van papula. Mind a kettőn 1 és már lassan 6 éve. Igazából orvosnak sosem, mertem megmutatni eddig, mert sok mentális problémával is küzdök ami a szociális fóbia, emberektől való félelem, meg minden más finomság még ami simán szétb*ssza bárkinek az életét.

Szóval holnap mindenképp megpróbálkozom újra bőrgyógyászhoz menni mivel szerencsére a mentális problémáimmal már korábban felkerestem egy pszichiátert és ennek köszönhetően ezt a nagy szégyenlőséget sikerült leküzdenem.

Viszont nem bírok holnapig várni. Mi van hogyha hiába megyek el, mert úgy sincs megoldás rá? Jelenleg 21 éves vagyok és az erősebbik nemet képviselem. Nem tudom, hogy magától elmúlhat-e, ha nem segítene semmilyen gyógyszer, kenőcs vagy akármi.



2022. okt. 9. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem le kell győznöd a fóbiád és el kell menned orvoshoz. Ez már túlságosan elfajult, ehhez valószínűleg már antibiotikumos kezelés kell. Ezek a kenőcsök már sz.rt sem érnek mert a betegség meg ezek a tályogok, gyulladások már előrehaladottak.
2022. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenképp megyek holnap orvoshoz, de legutóbb is csak egy kenőcsöt írt fel. Viszont meg se nézte se az arcom, se a hátam
2022. okt. 9. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:
A glutént, cukrot, Omega-6-ot kerüld, és pár nap után jobb lesz, 2-3 hét után sokkal.
2022. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!