Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenyek! Ti mind...

Laktózérzékenyek! Ti mind betartjátok a diétát? Hallottam aki nem tartja be nagy baja lehet belőle később.. ez igaz? Mert én nem igazán tartom be((

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Én nem vagyok laktózérzékeny, de a férjem és a fiam azok. Nem egy nagy dolog, itthon minden laktózmentes. Ha máshol eszünk, néha nem figyelnek oda, akkor megy a hasuk. Szóval rövid távon is érdemesebb tartaniuk, különben nekik rossz.
2022. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Mi olyan nehéz a diétában? Lépten-nyomon vannak laktózmentes termékek, szinte mindenből.

Ha meg nem megoldható (pl venbégségben ne főzzek külön az én kedvemért), akkor ott a laktáz enzim.

De miért nem tartod? Szereted a hasi görcsöket, puffadást, gázosodást, hasmenést...?

2022. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ én tejcukor érzékeny vagyok. Valamit tudok enni valamit nem. Ha tej fehérjére vagy allergiás akkor gáz ha nem tartod be a diétát mert ölöd a bélflórád és terheled az immunrendszered. Ha ez felborul havonta vitamin és immunerősítő kúrákon kell részt venned gyógyszeresen.
2022. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nincsenek lépten-nyomon laktózmentes dolgok, főleg, ha kisebb városban vagy faluban élsz.


Én nem tartom be szigorúan, mert néha egy csipett reszeltsajt vagy sajtos rúd belefér. Ha kérik, megkóstolok fagyit, túrót, tejet. Ezek egy-egy kiskanalak. Ennyi nem árt.


De nagyobb mennyiséget semmiből, mert a démonok feljönnek a Pokolból. 😁


Amúgy ha nem tartod be és ninca bajod, akkor valami más problémád lehet. Nekem egy fél bögre vulkán kitöréssel jár, vérnyomás leeséssel, rosszulléttel. Nem hiszem el, hogy hosszútávon ezt ember bírja.

2022. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell diétáznom. Mindenből laktózmentes van itthon, közeli család, barátok figyelembe veszik a problémámat,ők is mentesen főznek. De ha bárhova máshova megyek, mindig van nálam laktáz enzim. Mill&Joy-t használok, de többféle márka van. A lényeg, hogy a laktóz lebontásához szükséges laktáz enzimet tartalmazza. Laktóztartalmú étkezés előtt vagy közben kell bevenni egy vagy két szemet. Működik. A háziorvos is fel tud írni tablettát, fillérekért. Manapság emiatt már nem kell diétázni, hála Istennek.
2022. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem nagy cucc. Itthon betartom, meg ahol lehet.


Ahol nem, ott meg laktáz enzim.

2022. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!