Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékeny vagyok vagy...

Gluténérzékeny vagyok vagy véletlen egybeesés?

Figyelt kérdés

2 napja kezdtem egyre jobban tüneteket tapasztalni:

Ez volt a leggyanúsabb: 2 napja mamám csinált almás sütit, kb 4db-ot ettem és eléggé elkezdett fájni a hasam, felpuffadtam és ment a hasam.


Ma reggel szendvicset ettem és kb a felénél tartottam amikor nagyon minimálisan de “fájt” a hasam.

Mai ebéd borsófőzelék volt és ugyan úgy kb a felénél tartottam és már minimálisan fájt a hasam.


Amióta elkezdtem figyelni ezekre a gluténérzékeny tünetekre (kb egy éve) ritkán tapasztalok tüneteket, viszont viszonylag sok glutént eszek.

Néhány hónapja ettem 2 péksütit az auchan-ból és csak a hasam fájt.


Egyszer-kétszer fájt a hasam amikor rántott hús volt az ebéd.


Amióta az eszemet tudom ritkák szoktam éhes/farkas éhes lenni.

Ez a legjobb példa amiben nem voltam éhes de mégis simán tudtam enni.

Már többször volt, hogy amikor valamerre sétáltunk A-ból B-be megkérdezik a szüleim, hogy éhes vagyok-e én meg az esetek nagy százalékában nem voltam éhes de azért rendeltünk nekem is valami kaját és simán megettem.

Ha jól tudom az étvágytalanság is egy tünet.



2022. nov. 29. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el tesztre.
2022. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a gluténérzékenységhez.
2022. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es, a francokat nem. Nekem pontosan ugyanezek voltak a tüneteim az elején.

Étvágytalanság, vagy farkaséhség, puffadás, fájdalom lisztes dolgok után - nem mindig!


Ekkor még nem tudtam hogy az vagyok, az orvosok a streszre fogták, etc. (van cölis a családban, ezért gondoltam erre), aztán másfél évvel később már 2000+ kalórián is fogyás, szr vérkép, állandósult a puffadás, görcsök, majd hasmenés 4-5-6/nap.


Akkor mentem magánúton célzott vérvételre, ami kimutatta.

2022. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy nagy ritkán minimálisan és idézőjelesen "fáj" a hasa valakinek, még bármi más is lehet.
2022. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is vagyok úgy szinte minden étkezés után, hogy borzaszgoan erős hasfajas és hasmenés, meg tudnák halni minden egyes étkezés után és én is tervezek menni valamilyen tesztre mert borzasztoan sokat szenvedek. Viszont én már voltam is kb két éve, az negatív volt, most kialakulhat újra esetleg? Tényleg akármit eszek még le sem ér és én már görcsölök és majd meghalok. Kb a párizsi és a zsemle az amit merek enni házon kívül de már lassan azt se. Tejre is ilyen reakcióm van, de azzal is negativ volt a tesztem. Mondjuk van egy gyanúm hogy nekem valami gyulladásom van a beleimben, doki is tippelt már erre és az is okozhatja ezt.
2022. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Én is vagyok úgy szinte minden étkezés után, hogy borzaszgoan erős hasfajas"

Is? Neki nem borzasztóan erős, csak idézőjelben "fáj", meg minimálisan, meg egyébként is csak néha-néha.

2022. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De fáj ugyanúgy, Sherlock. Örülök azért hogy ezt az infót kiemelted, írj be magadnak egy ötöst meg egyél egy kekszet.
2022. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"De fáj ugyanúgy"

Mihez képest ugyanúgy? Én a kérdezőről beszéltem, aki azt írta, hogy neki csak idézőjelben (tehát valójában nem) "fáj".

2022. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindegy akkor valamit félre értelmeztem, fáradt vagyok nagyon és nem fogom fel nagyon mivan. Bocsánat
2022. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért tettem idézőjelbe mert nem mondanám fájásnak hanem inkább a minimálisan fájás és a nem fájás között volt.
2022. dec. 13. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!