Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tejallergia vagy tej intoler...

A tejallergia vagy tej intolerancia mindig hasmenés formájában jelentkezik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne, hogy nekem van de gyakran azt érzem, hogy éget a hasam, puffadok, szelelek de amúgy nem megy a gyomrom meg be vagyok gyulladva úgy általában (szemeim vörösek, ízületeim fájnak stb)

Milyen formában jelentkezhet ez az allergia.


2022. dec. 13. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

8 éve lett pozitív tejre és gluténra az ételallergia tesztem, és szinte sosem volt hasmenésem.

Egyszerűen gyulladásban volt a testem, puffadtam, nem tudtam hízni etc.


A háziorvosom mosolygott, hogy "biztos kiderült volna, ha érzékeny vagyok rá", mielőtt megcsináltattam, de nem hittem neki. gondolom, ő is azt hitte, hogy sokkal nyilvánvalóbb tüneteim lettek volna.

2022. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
javítás: életintolerancia teszt, nem ételallergia.
2022. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
Nekem laktózintoleranciám van, csak a tiszta tejtől van hasmenésem. A tejet tartalmazó egyéb cuccoktól fáj a hasam, puffadok, hányingerem van és néha kiütések is megjelentek a nyakamon főként. Illetve hatalmas gyulladt pattanásaim voltak, amik azonnal megszűntek, amikor laktózmentes étrendre váltottam. Biztosan köze volt a dolognak nálam is ahhoz, hogy nem tudtam hízni, évekig jártam tinikoromban kivizsgálásra de pont ilyesmit nem néztek, mondván az már rég kiderült volna. Hát nem.
2022. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!