Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tévénézés közbeni állandó...

Tévénézés közbeni állandó köhögés, vacsora utáni állandó fulladás mitől lehet? A lakásban megbúvó penész is kiválthatja?

Figyelt kérdés

2023. febr. 8. 18:54
1 2
 11/19 Meton ***** válasza:
100%

Ha jobban befűtesz, az nem segít, hiszen pont az a gond, hogy nem jut el a levegő oda, ahol penészedik. A radiátor létrehoz egy légmozgást, amit a bútorok áthelyezésével lehet irányítani. Ez kábé azt jelenti, hogy a szekrény felett megáll a levegő és lokálisan lehűl. Ha máshova rakod a szekrényt, akkor a penészedés megszűnik. Az ágy mögé sem jut be a levegő, ráadásul olyan anyagból van, ami kezeletlen és beszívja a nedvességet. Oda egy faliszőnyeget javasolnék, vagy valami textil falvédőt, ami a nedvességet magába szívja.

A páramentesítő drága dolog és bár csökkenti a páratartalmat, én inkább azt javaslom, hogy kerüld el a nedvesség levegőbe jutását, amennyire lehetséges. Páraelszívó a tűzhely fölé, szárítógép és hasonlók. Ezek jóval hatásosabbak egy páramentesítónél.

2023. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A paramentesítő gép egyáltalán nem olyan drága. Nézz szét a neten. mi 60 körül vettünk 2 éve, nyilvan most már drágább valamivel, de egy szárítógép se olcsóbb. rengeteg vizet tud összegyűjteni.
2023. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Meton ***** válasza:
Értem, talán alábecsülöm a páramentesítőt, de szerintem ha már kijut a levegőbe a víz, akkor nagyon nehéz begyűjteni. A szárítógép eleve nem engedi ki, mert ami a ruhákból kijött, azt egy tartályba gyűjti. Egy mosás után több liter víz kijön a ruhákból. Bár páramentesítőm még nem volt, de kétlem, hogy akár csak egy nap alatt összegyűjtene több liter vizet. Én a szárítógépet 200-ért vettem, de van olcsóbb is. A páramentesítő viszont nem tud ruhát szárítani. Egyébként meg talán a klíma a legjobb páramentesítő.
2023. febr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja, a másik még, mikor újságot olvas ülve, félig-meddig az ágyán, akkor sincs alkalom, mikor kibírná. 😀 Ezt se tudom hova tenni.
2023. febr. 19. 14:28
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes tanácsot, javaslatot, megfogadom őket innentől fogva!
2023. febr. 19. 18:15
 16/19 A kérdező kommentje:
Még egy dolog ezzel kapcsolatban, ami szintúgy gyakori. Átjött a nappaliba több óra után, hogy elkezdje az esti tévézést. Rögtön ahogy belépett, még le sem ült, már köhögött. Utána mikor nemtetszésemnek hangot adtam, jelezte, hogy nem tehet róla stb., hamarosan megint kelleni fog neki, erre újra... Orvoshoz is cseszik menni.
2023. febr. 19. 18:18
 17/19 feketepeter ***** válasza:

A legolcsobb es legjobb megoldas valoban a viz levegobe jutasanak megelozese, de sajnos sok esetben ez meg keves, mert (foleg atmeneti idoszakban) kivulrol is jut be para, es teljesen megakadalyozni ugysem lehet.


A futes azert lehet megoldas, mert a melegebb levego tobb vizet tud tarolni, mint a hideg. Ha adott a levegoben levo viz mennyisege, akkor magasabb homersekleten ez alacsonyabb relativ paratartalmat jelent. [link]


A mi paramentesito keszulekunk napi tobb liter vizet is osszeszed, ha a paratartalom kelloen magas. Ez olyankor szokott lenni, amikor mosunk es teregetes van. Ilyenkor 2-3 oraig uzemel, a ruhak megszaradnak, utana csak ritkan indul be par percre, automatikusan, amikor 55% fole kezd menni a paratartalom. Neha van olyan nap, hogy tobb mosas is lemegy, ilyenkor akar 10 litert is osszegyujt egy nap alatt. Ertem a szaritogep dolgot, nalunk is tervben van, de az sokkal dragabb, es csak a ruhakbol szarmazo nedvesseget oldja meg, mas paraforrasokhoz nem jo.

Viszont az igy osszegyujtott kondenzviz jo peldaul autokba, vasalokba, vagy barmibe ahova lagyabb viz elonyos.

2023. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Meton ***** válasza:

Ez így tényleg nagyon jó. Nálam most 61% a páratartalom a lakásban, de nem tudok igazán változtatni rajta, főleg hogy a kinti páratartalom 90% feletti.

Ha szárítógépet veszel, nézd meg nyugodtan a drágábbakat is. Megéri, mert nagyon hasznos dolgokat tudnak. Mondjuk nem gyűri össze a ruhát, vagy tud szösztelenítő funkciót. Ahol állatok vannak, ott a szösztelenítés nagyon hasznos, rengeteg munkát megspórol.

2023. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 feketepeter ***** válasza:

Amikor odakint hideg van, nem szamit, hogy a paratartalom milyen magas, mert a lakasba bejuto levego felmelegszik, es a relativ paratartalma erosen lecsokken.


Ez inkabb atmeneti idoszakban problema, amikor bent van mondjuk 20 fok, odakint 15, ilyenkor a melegedes mindossze 5 fok, es altalaban nem eleg arra, hogy kiszaradjon a levego.

2023. febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!