Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akkor most laktózérzékeny...

Akkor most laktózérzékeny vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés
Történt, hogy tegnap vacsorára megittam egy bögre tejet és az elmúlt egy órában felfújódva érzem magam, ment a hasam és még kutymorog is. Legutóbb boci szeletet sütöttem (kell bele túró)m az is felfújt, pedig nem ettem belőle sokat. Furcsállom egyébként, mert ha joghurtot, tejes/tejszínes levest, főzeléket akkor az égvilágon semmi bajom nincs. Nem értem mitől lehet ez.

2023. márc. 22. 00:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Kicsit értelmetlen lett a mondandóm, későre jár már, remélem azért érthető.
2023. márc. 22. 00:54
 2/7 A kérdező kommentje:
A tegnap vacsora nagyjából este 8 körül lehetett és mostanság kezdett el fájni és menni a hasam, szóval nem azonnal.
2023. márc. 22. 01:02
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha tejen kívül nincs bajod, akkor nem.

Csak tejet nem bírja "megemészteni".

De nem ettél valami mást? mert lehet attól is van.

2023. márc. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tejen kívül nincs bajod, akkor nem."

Ezt úgy értettem, hogy joghurt, sajt, stb-t meg tudod emészteni.

2023. márc. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is néha meg szokott ártani, de ettől még nem vagyok laktózérzékeny.

Ahogy az előző írja, inkább olyan szakaszban vagy valamiért, hogy nem tudod megemészteni. Gondolom azért nem csak boci szeletet szoktál enni.

2023. márc. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Ma reggel nagyon csikart a hasam, de már jól vagyok. Elvileg semmi ütközőt nem ettem a tejjel, ezért merült fel bennem. Mégegyszer köszönöm! Szép napsütéses napot!
2023. márc. 22. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Én azt hallottam, hogy mivel a sajt már egyéb folyamatokon is átesett, az nem érint ugyanúgy, mint a tej.
2023. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!