Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges hogy ki nőtem a...

Lehetséges hogy ki nőtem a glutént?

Figyelt kérdés
sziasztok nem vagyok rá büszke de már nem érdekel ha nem tartom be egyszerűen nem izgat 3 hónapja nem is tartottam be persze nem hazudok előtte is voltak hogy nem tartottam be nekem rexflux om van amit úgy tudok nem lehet kinőni de azt is hogy lenni kéne bármi tünetnek de nincs semmi de az orvos viszont azt mondja bele halhatok bármi tanács jó lenne köszi ellőre

2023. ápr. 18. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy a gluténérzékenységre gondolsz, mert a glutént magát talán mégsem tudod kinőni. Vegyél egy glutén elleni ellenanyag-tesztet, és ha az pozitív, akkor tartsd be szépen a diétát, mert tényleg nagy baj lesz. Nem, nem halsz bele, csak a felszívódás romlik, jöhetnek súlyos bélrendszeri tünetek, úgy 20-30 év múlva meg égni fog a lábad (neurológiai tünet), nagy fájdalmaid lehetnek. Tudom 20-30 év soknak tűnik, de hidd el, eljön, és vered majd a fejed a falba, miért nem tartottad a diétát.

Ha negatív a teszt, akkor van esély rá, hogy kinőtted az érzékenységet, de azért jó lenne, ha ezt is orvos állapítaná meg, mert a kapható gyorsteszt nem elég érzékeny.

2023. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvos helyett elég egy laborban elvégzett cöli teszt is szerintem.
2023. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nőtted ki, átmenetileg nincs tüneted, aztán majd lesz.


Lehet csak a szokásos puffadás - vagy sokkal komolyabb baj lesz végül, de a te életed.

2023. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!