Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tehetnék az allergia ellen?

Mit tehetnék az allergia ellen?

Figyelt kérdés
Majdnem minden reggel orrdugulással ébredek, ezen kívül egésznap tüsszögök szinte, de ha nem itthon alszom akkor ez a probléma nincs is. Allergia gyógyszert szoktam bevenni de mindennap vegyek be?😕 Régebben volt penész (most nem tudom van e valahol) de attól lehet ez? Állattól nem hiszem mert máshol nem zavarnak azok sem, meg ők kint vannak. Most is orrsprayt fújtam az orromba de azt se akarom mindig, ritkán szoktam mert nem akarok ráfüggni. Mit tehetnék?☹️

2023. júl. 28. 07:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ui: ha nem tudom kifújni az orrom általában a torkomba megy😢
2023. júl. 28. 07:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, az allergiagyógyszert az allergia szezon elott egy honappal el kell kezdeni szedni es a vegeig folyamatosan, minden nap szedni kell. Úgy használ az antihisztamin.


Ha allergiagyógyszer tartós szedése mellett is maradnak a tünetek akkor vannak azok a szemcseppek, orrsprayk stb ami direkt allergiás tüneteket kezelnek és azok használhatók hosszabb távon

2023. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten az ágyban, pláne az otthoni ágyban jelentkeznek a tüneteid, akkor az lehet poratka, esetleg toll allergia. Próbáld kimosni az ágyneműt (belsőket is) 60 fokon, az ágyat és környékét kiporszívózni, tollpárnák helyett szintetikus töltetűt használni. Ha ezután 1-2 nap után csökkennek a tüneteid, akkor a házipor (vagy a toll, ha olyan párnád volt) gyanús, hogy allergiás vagy rá.


Ha ez nem segít vagy önmagában nem elég, akkor antihisztamin tablettát és/vagy helyi orrsprayt vagy szemcseppet használhatsz. Az allergiára való szemcsepp nem okoz függőséget. (Azt a nyálkahártya-lohasztó okoz.)


Általában a helyi kezelést kell előnyben részesíteni a tablettával szemben (mert általában helyi alkalmazás esetén kevesebb hatóanyag kell, így kisebb mellékhatás várható).

2023. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még a folyamatos szedésről: folyamatosan szedve jobban hat. Mivel ez tüneti kezelés, az allergiát nem gyógyítja meg, ha abbahagyod, de az allergén még jelen van, akkor vissza fognak jönni a tüneteid nyilvánvalóan. Nem azért, mert függő lettél, hanem mert már a gyógyszerszedés előtt is allergiás voltál, és még mindig az vagy.
2023. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a zyrtec segített. Az is úgy, hogy mellette neogranormon kenőccsel kellett kennem az orromat az orrspray mellett, mert annyira leszárítja a nyálkahátyát. Amúgy 40 fölött elmúlhat nagy eséllyel, spontán. Legalább ennyi előnye van a középkornak. :)
2023. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek :)
2023. júl. 31. 08:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már csak akkor kezdtem el allergia gyógyszert szedni mikor kijött
2023. júl. 31. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!