Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a festékre?!

Allergiás vagyok a festékre?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már egy éve festem a hajamat, és az utóbbi időben mintha allergiás lennék a festékre. Eleinte csak a hideget éreztem a fejbőrömön ha rajta volt a festék, majd egyre jobban csípett. A legutóbbi hajfestésemnél mondta az ismerősöm aki festi, hogy pirosas a fejbőröm. Hajhullást is tapasztalok, de nem tudom, a festék miatt van-e. Ha ammónia menteset veszek, az is kiválthat ilyen allergiás reakciókat? Mert olvastam, hogy abba egy erősebb vegyi anyag van, azért kérdezem. Nem tudom azt se, egyáltalán fessem-e a hajamat, ha viszont nem festem, nagyon csúnya lesz a lenövésem, és nagyon látványos..

2023. aug. 30. 00:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Valamint hajfestés után jó pár héttel fennállhatnak még az allergiás reakciók? Mert nekem viszket a fejbőröm sokszor, és valószínűleg a festéktől, dehát már több mint 5 hete lett befestve..
2023. aug. 30. 00:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Simán lehet ha másfajta, megváltozott az összetevője stb.Hajhullás is lehet a festék miatt, alapból nem tesz jót neki. Ha mindenképp fested, próbálj meg másmilyen festéket és inkább csak a hajvégek legyenek befestve, fejbőrnél ne. 5 hét után már nem feltétlen az okozza a viszketést mert addigra lenőtt a haj, de ezek a panaszok allergiás reakcióra utalnak. Érdekesség hogy az allergia bármikor kialakulhat ugyanarra a hatóanyagra is ha besokall a szervezet
2023. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!