Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Veszélyes a tetoválás? Lehetek...

Veszélyes a tetoválás? Lehetek allergiás a festékre vagy a tűre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


19 éves fiú vagyok. Elnézést kérek előre a helyesírasok hibák végett. Felvidéki magyar vagyok. Köszönöm a megértést.


Azt szeretném kérdezni, hogy lehetek allergiás a tetoválásra? És ha igen, akkor hogyan lehet azt kezelni? Csak fekete festékkel szeretnék tetkót, semmi színes festéket nem szeretnék.


A második kérdésem az, hogy hány napot nem lehet mosakodni vele? Mivel kell kenni és meddig?


(lehethogy ez most vicces lesz de ne nevessetek ki léccives)Nem mondhatom, hogy nincs szerencsém az életben, de azért jobban alakulhatnának a dolgok. Iskolában egyáltalán nem tanulok, csak-csak hogy tovább engednek. Amiben szenvedek abban, hogy nincsenek rendes barátaim, néha depressziós vagyok, nem érzem magam jól, nem jó egyedül. Nincs szerencsém rendes lányra sem, arra gondoltam, hogy tetoválást szeretnék olyat pedig, hogy legyen szerencsém az életben a munkalehetsőségre, szerelemre, és sok és jó emberi kapcsolatjaim legyenek.


Tudom, hogy nem egészen az "EGÉSZSÉG, ALLERGIÁK" kategória, de szétírtam magamat, hogy mire szeretnék magamnak tetoválást.


Segítsetek léccives.


Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. jan. 31. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetsz allergiás igen. Attól függ milyen mértékű az allergiád , lehetnek holyagok a tetoválás környéken illetve viszkető ekcémát kiütések .

Az allergiás reakció súlyosságától függően helyileg szteroid kenőcsöket és antihisztamin tablettat adnak. felülfertőződés esetén pedig antibiotikumot.

2018. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha allergiás reakció lesz akkor kihez kell mennem? Orvoshoz? Bőrgyógyászatra?
2018. jan. 31. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából azzal ha súlyos akkor akárhová (ügyelet)

Háziorvos de igen a bőrgyógyászat a legjobb ahova max 1het múlva kapsz jobb esetben időpontot .

Miért ? Ilyen problémád van ? Képed van róla ha igen ?

2018. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem nincs olyan problémám csak szeretném tudni mire kell felkészülnöm
2018. jan. 31. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem leszel allergiás ra . Persze ezt nem tudhatom .

De van előtte teszt is, hogy allergiás vagy e a festekre . Menj el egy ilyen tesztre és kiderül. Enis féltem az elsőnél ettől de azóta már van 9 :D

2018. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És hol kellene csináltatnom olyan tesztet?
2018. jan. 31. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Epicutan teszt a neve de hogy hol azt Nemtudom
2018. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fekete festék: általában feketeszén

Sárga festék: kadmiumsárga, sárga vas-oxid

Zöld festékek: króm-oxid ez egy réz származék

Lila festék: ezek ilyen mangánszármazékok kinakridon

Barna festék: vas-oxidok, kadmiumszármazékok.

Fehér festék: titán, titán-dioxid, cink-oxid-származékok.

Ha ezekre allergiás vagy akkor nem fogod bírni .

2018. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha súlyos allergiás reakciód lesz azt a tetováló észre fogja venni, és el fogja mondani hogy mi a teendő. Ha később veszel észre valami elváltozást és akkor is a tetoválót keresném fel első körben, hogy biztos van-e baj. Bár ha paranoiás vagy mehetsz orvoshoz is :D

A lényeg hogy megbízható és korrekt legyen aki csinálja majd, és akkor biztos segíteni fog

(fekete szín esetében elég kevés az esély rá hogy bajod lesz)

2018. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!