Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Azoktól szeretnek segítséget...

Azoktól szeretnek segítséget kérni akiknek kiderült hogy étel allergiajuk van de nem tudta mitől es magan orvoshoz ment 1. Tudtok e Miskolcon jó allergoloust? 2. Milyen vizsgálattal kell kideriteni mi okozza a csalankiuteseket?

Figyelt kérdés

2023. szept. 9. 23:01
 1/3 anonim válasza:
Allergia általában súlyosabb tünetekkel jár. Jó eséllyel ételintolerancia lesz a ludas. Mindkettőre létezik vizsgálti panel, érdemes például a Medicover honlapját átnézni, ott szépen levezetik a kettő közötti különbséget, milyen vizsgálati csomagok vannak és mennyibe kerülnek. Szerintem érdemes a legnagyobb és skálazottat választani. Utána viszont kell egy gasztroenterológus és / vagy dietetikus is, ha pozitivitás van, hogy átbeszélhesd a teendőket. Nekem például a panaszaim alapján a gasztroenterológus kért egy 20-as allergiapanelt, ami negatív lett. Majd mondta, hogy menjek tükrözésre, amúgy beírja, hogy IBS, mert mást nem talált. Plusz ne egyek zsírt, glutént és lehetőleg szénhidrátot se. Teljes életmódváltás, évekig rendben voltam, majd elkezdtem visszatérni a rossz szokásokhoz és újra megjelentek a tünetek. Mosr nyáron csináltattam meg a Foodtest 220-as intolerancia tesztjét, ahol kijött pirosra a tehéntej. Pár hónapja próbálom kerülni és sokkal jobban vagyok. Anno a tejre az allergia tesztem pedig negatív lett, szóval szerintem érdemes mindkét irányban gondolkozni.
2023. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod nagyon hasznos volt

Én is az etelintoleranciara gondoltam hogy az van nekem

Csak akkor valamit itt kevertem

Sosem volt allergiam nagyon új ez nekem

Az ételintolerancianal nem is kell allergologus hanem simán valamelyin panel tesztet csinaltassak amire gyanakszom?

2023. szept. 12. 14:37
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyébként voltam gasztrosnal is tb alapon de ő vérvételre küldött (korábban voltam màr negatív lett az egy sima vérvétel volt)

Plusz gyomortukrozest is akart de abba nem mentem bele.

A jelenlegi vervetelen még nem voltam a napokban készülök mert elhalvanyodott eltűnt a sok kiutes mikor mentem volna csak 4-5 db volt

Egyébként mindig tele vagyok vele és borzasztóan viszket

2023. szept. 12. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!