Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen allergia, vagy mi...

Milyen allergia, vagy mi lehet ez? Ha szőlőt vagy kiwit eszem, akkor nagyon viszket és csíp a nyelvem, illetve feljebb az orrmandulám körül a nyálkahártyám is. De viszketni még a füleim is elkezdenek belül…

Figyelt kérdés

Valamint ilyenkor több nyál termelődik, mint amúgy.


És szőlőnél csak a zöldnél figyeltem meg ezt.


Ez allergia? Ha igen, milyen összetevőre lehetek allergiás? Mi az ami a szőlőben és a kiwiben is megvan?



2022. dec. 26. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Anaflaxiás sokk, sürgősen keresd fel a háziorvosod, mert ez nagyon veszélyes betegség!
2022. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább a vegyszerre, amivel kezelik. Éretlenül szüretelik őket, és a hajóúton érnek be amíg megérkeznek. Ezt a folyamatot pedig vegyszerrel szabályozzák.
2022. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

De igazából már el is múlt, nem gondolom hogy olyan durva allergia lenne… Mármint a viszketés és a csípés elég intenzív, meg folyik a nyálam, de 10 percig szokott csak tartani.

Meg kapart is a torkom.


Ha valóban veszélyes lehet, akkor inkább kerülöm ezeket a gyümölcsöket, bár már évek óta így sem ettem ezekből, most kiváncsi voltam hogy megint ugyanazt okozza e mint régen…


Akkor lehet, hogy legközelebb ha orvoshoz megyek megkérem, hogy csináljunk egy allergia tesztet vagy adjon valami beutalót.


Most utána olvastam és ha ez tényleg allergiás sok, vagy annak az előszele/gyengébb stádiuma, akkor komolyabb stádiumban keletkezhet Quincke-ödéma is, ami borzasztó lehet.

2022. dec. 26. 19:43
 4/4 A kérdező kommentje:

#2.


Ebben is lehet valami, de pl. a kiwit azt megmostam, aztán meghámoztam.

2022. dec. 26. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!