Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez milyen típusu allergia?

Ez milyen típusu allergia?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a kutyákra. Először nem értettem, hogy miért köhögök amikor a kutyák ugatni kezdenek aztán utána néztem, hogy miez és elvileg ez egy allergiás reakció, kutya allergia. A kutya allergiának van több típusa? Hány típusa van? Csakmert van olyan, hogy valaki a kutyaszőrre allergiás és emiatt tüsszög de nálam nem ez a probléma. Én a kutya ugatás hatására kezdek el köhögni, ha kintről meghallok egy kutyát egyből köhögök reflexből és nem direkt csinálom. Minnél hangosabb a kutya annál erőteljesebb és hangosabb a köhögésem. Ez milyen fajta kutya allergia lehet? Más is tapasztalt ilyet?

2023. okt. 8. 12:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor is köhögök amikor valaki más is köhög. Lehetséges, hogy egyszerre van kutya és köhögés allergiám is? Vagy az normális dolog ha valaki köhög valaki más köhögése miatt?
2023. okt. 8. 14:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges egyáltalán, hogy az allergiás reakciókat a fülön bejutó ugató, köhögő hangok okozzák és emiatt köhögök? Van erre allergia vizsgálat?
2023. okt. 8. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez valami pszichés reakció.
2023. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pszichés reakció. Az okozza, hogy tudsz a kutyaallergiádról. Hogy megszüntetni hogyan lehet, passz.
2023. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nem, ez valami pszichés reakció."

Nem hiszek a pszichés betegségekben, csak a lélek létezésében hiszek!

"Valószínűleg pszichés reakció. Az okozza, hogy tudsz a kutyaallergiádról."

Na ez már sok! Ide tart a világ! Már mindenre rámondanak valami kitalált mentális betegséget! Lassan már az lesz, hogy valaki bemegy a kórházba valami súlyos halálos betegséggel és azt mondják rá, hogy pszichés betegség és az okozza, hogy tud róla, aztán beviszik a pszichiátriára és megölik gyógyszerekkel amikre nincs is szüksége! Ez már komolyan nem normális dolog! Nem léteznek mentális betegségek!!! Az allergiára is mostmár ki fognak találni a pszichiáterek valami kitalált kamu diagnózist, hogy több embert tudjanak leszedálni! Egyébként meg eddig nem is tudtam az allergiámról és ha nem veszek róla tudomást akkor is köhögök mert ez allergia! Mostmár az allergiás reakcióból származó köhögésre is ki fognak találni egy kamu pszichés betegséget, ez most komoly?? Az allergián nem segít ha nem tudok róla hiszen eddig sem tudtam róla, ezt igaziból kéne kezelni! Nem vagyok elmebeteg!

2023. okt. 8. 20:59
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
Mindenre kialakulhat allergiás reakció. A kulcs a felborult bélflóra. A mai ember messze nem azt eszi, amire termett, így a beleiben uralkodó és tevékenykedő mintegy 1800 baktériumfajból egy rahedli kipusztul. (Éhen hal.) Az eredeti baktériumflóra tartalmaz olyan fajokat is, amelyeknek az immunrendszer "tanítása" a feladata. Ő mutatja meg neki, hogy mi barát és mi ellenség. Mire támadjon, mire ne. Ha ezek a fajok kihalnak, egyeseknél autoimmun, másoknál allergiás folyamatok lépnek fel. Az akadémikus orvoslás erről nem mesél, ő csak a tüneteket "gyógyítja".
2023. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És milyen táplálkozás hozná ezt a problémát helyre? Miket kellene ennem és milyen gyakran? Légyszi csak vegán ételeket ajánlj!
2023. okt. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!