Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a kutyákra,...

Allergiás vagyok a kutyákra, tarthatok kutyát?

Figyelt kérdés

Egész életemben körülvettek az állatok (kutya, macska, tehén, csirke), de tavaly egy allergiateszten kiderül hogy nagyon kis mértékben, de allergiás vagyok a kuytákra és a macskákra is. Ez soha nem jött elő, soha nem volt még allergiás reakcióm. Van itthon kutyánk, de az kinti kutyus. A későbbiekben, amikor elköltözök itthonról, majd szeretnék kutyát tartani. Természetesen hipoallergén fajtákban gondolkoztam, de ezek nagyrész mind szoba kutyák.


Élhetek együtt allergiásként hipoallergén kutyával?



2023. okt. 23. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van most kutyád, nincsenek allergiás reakcióid, és csak kis mértékben vagy allergiás kutyára, akkor hipoallergiás kutyát biztosan tarthatsz, de szerintem kb. bármilyen kutyát tarthatsz. Nekem közepes kutyaszőrallergiát állapítottak meg kb. 30 éves koromban (más miatt csináltak egy komplex allergiavizsgálatot)... 14 éves koromtól egy ágyban aludtam évekig egy kutyával, szóval már akkor is furának találtam, azóta lett kutyánk, vele nem alszok egy ágyban, de folyamatosan kutyaszőrrel érintkezem, semmi allergiás reakcióm nincs.
2023. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
66%
Amint rendbe teszed a bélflórádat, annyi kutyát tartasz, amennyit akarsz.
2023. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A bélflórám köszöni szépen teljesen rendben van.
2023. okt. 24. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!