Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állati szőrre való allergiás...

Állati szőrre való allergiás családtaggal kertben tartható kutya?

Figyelt kérdés
Ha nem az allergiás családtag sétáltatja, eteti, gondozza, akkor okoz valamilyen egészségügyi (allergiás) problémát számára a kutya? Lehetőleg tapasztalattal rendelkezők véleményére lennék kíváncsi.

2012. nov. 4. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez gondolom attól is függ, mennyire allergiás, mert valamennyi szőr ráragad a ruhára.
2012. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Sőt,a lakásban is. Vannak hipoallergén kutyák,nem hullik a szőrük és nem is allergizálnak.uszkár,bischonok,yorkshire terrier én ezeket ismerem de lehet van még.
2012. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tartható. Csak tisztaság kell hozzá, takarítani kell. Van aki tart kutyát, pedig tiszta allergiás. Vagy ha tetszik, tartsatok uszkárt, vele nincs gond, nem okoz allergiás reakciókat.
2012. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azok, akik allergiások az állatszőrre tarthatnak egészen nyugodtan kutyát, csak nem mindegy, hogy milyet. Fontos tudni, hogy az allergiát kiváltó tényezők kutya esetében valójában olyan fehérjék, amelyek a kutyák nyálában, illetve a korpa formájában megjelenő elhalt bőrsejtekben találhatók meg. Tehát az ember nem a szőrre allergiás, hanem a vedlés során keletkező korpa fehérjéire.


Érdemes tudni viszont, hogy az egyrétegű bundával rendelkező kutyák nem váltanak ki heves allergiás reakciókat, míg a két rétegű bundájúak igen, mert ők több szőrt vedlenek le.


Az sem mindegy, hogy mekkora a kutya, mert ugye kisebb kutya, kevesebb szőr, kevesebb vedlés. És ha ugatós, arról érdemes leszoktatni, hogy feleslegesen ne magyarázzon, mert az ugatással nyál is kerül mindenfelé és ezzel allergiás reakciót kiváltó fehérjék is.


Érdemes tartani egy szőr összeszedő hengert és mindig legyen tisztaság, akkor nem lesz gond.


Nekünk a családban van allergiás és a yorkie-val semmi gondja nincs.


Remélem ér valamit a válasz.

2012. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezt az oldalt ajánlom olvasd el.

2012. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az uszkár mellett döntöttünk egyelőre. Utána olvastunk, tanulmányoztuk a témát.

Javasolták, hogy az allergiás családtaggal menjünk el tenyészetbe, ahol próbálja ki, valóban nem okoznak a kutyák semmilyen allergiás tünetet. A tenyésztő, akivel beszéltünk, akinél számunkra tetszetős kiskutyákat találtunk, azt ajánlotta, kössünk egy szerződést, ami szerint hajlandó visszavásárolni a kutyát, ha 1 hónapon belül kiderül nem tud az allergiás családtag együtt lakni a kutyussal. Nagyon fair ajánlatnak gondoljuk ezt!

Napokban megyünk hozzá, megnézni a kutyusokat :-)


2:34-től mutatják be, miért nem allergizál az uszkár:

http://www.youtube.com/watch?v=vz14NGD-8bg&noredirect=1

2012. nov. 6. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet, de nekem pl két olyan ismerősöm is van, akik fulladásig allergiások a macskákra... aztán lett macskájuk :) És azóta kutya bajuk. Az egyik az exem. Az első fél évben szipuzta a szipukáját, aztán eltelt 2 év és már nem kell neki. Valahogy megszokta az allergént? Nem tudom, nem értek hozzá. De meggyőződésem h ez is hozzáállás kérdése is. Ha valaki allergiás, és ezt be is magyarázza magának, tuti sokkal durvább tüneteket produkál.
2012. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősőm allergiás volt a parlagfűre. Nagyon megunta utána járt a témának egyszer fogta magát ki ment egy olyan rétre eltölteni egy délutánt ami tele volt parlagfűvel.. haza ment vitt belőle haza főzőtt belőle teát megitta..

Megcsinálta egy párszor neki elmúlt.. Persze ez egyed függő is lehet valaki otthalt volna meg.. Csak gondoltam leírom hogy van ilyen.

2012. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mi$$ Mirtyll válasza:

Kutyaszőr-allergiásként együtt éltem egy lakásban egy kutyával- semmi gondom nem volt egy fél évig (csak a doktorom nagyon rosszallotta, de az nem zavart, mert tünetmentes voltam); azután annyira durva dolgok történtek a családban amik lelkileg megviseltek ÉS már rögtön aznap előjöttek a tünetek.


Azután, volt olyan, hogy amikor vidékre utaztam haza pl évente egyszer-kétszer, mindig tudtam hogy két nap K.O. Mert a macskaszőrre is allergiás vagyok, és a gyógyszereket meg alapból utálom. De ha szedtem is, a szombatom-vasárnapom azzal telt, hogy a szememet dörzsöltem stb. Két nap múlva már oké volt, és ha hosszabban voltam ott, már elő se jött. Szokás kérdése. És valahogy szerintem összefügg a mentális egészséggel is, energiaszint kérdése az egész (?).

2012. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Érdekes a sors.

A számunkra ideális küllemű uszkárt keresgélve eljutottunk egy kutyaiskolát vezető uszkártulajdonos hölgyhöz, aki allergiás a kutyaszőrre, általa megtaláltuk a számunkra megfelelő kennelt. A tenyésztő hölgy pedig pollenallergiás. :-)

Tőlük a következőt hallottuk:

Ahhoz azonban, hogy ne allergizáljon egy uszkár, az szükséges, hogy maradéktalanul tisztán legyen tartva. Ez a típusú szőrzet valóban nem allergizál, de ahogyan a hajunkra tapadó por és pollenek igen, úgy azok a kutya hajára, szőrére is ugyanúgy ráragadnak, és az ugyanúgy allergiát válthat ki. Ha szükséges pár naponta fürdetni kell a kutyát.

Ezért megeshet az is, hogy valaki azt hiszi a kutyára allergiás, miközben "csak" az állatra tapadt pollenekre.

2012. nov. 14. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!