Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek gluténérzékeny? Mit...

Lehetek gluténérzékeny? Mit tehetnék? Hosszú, köszi, hogyha elolvassátok! 🥰

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, és higgyétek el, ez nem a stressztől van.

Nincs gluténérzékeny a vérrokonaim között, viszont pollenallergiás vagyok már 6 éves korom óta, nem szedek gyógyszert. Ételallergiám nincs, viszont pollenek közül allergiás vagyok a búzára, ezáltal a lisztre is. Azt mondta az orvos (ez két éve történt) hogy ehetek nyugodtan lisztet, meg mindent, mert csak a pollen miatt jött ki pozitív eredmény a lisztre.

Továbbfajulhat az ilyen?

Lehetek akár gluténérzékeny is?

Tudom, a lisztallergia, gluténérzékenység, cöliákiás gluténérzékenység nem ugyanaz.

De már kb. 1-2 hónapja felpuffadok, hogyha eszek (általában mindig gluténosat eszek) ma például tésztát ettem, felpuffadtam, és hasi görcseim vannak. Olyanok, hogy mozdulni alig tudok. 3 napja székrekedésem van, mármint van székletem, csak nagyon kemény, bogyós, nehezen sikerül.

Hasmenésem, hányingerem nincs.

Mostanában fáradtabb vagyok, mint voltam, néha lehangoltabb különösebb ok nélkül.

A körmeim vékonyak, töredezettek.

A bőröm (legfőképpen mellkasomon, vállamon, felkaromon, fenekemnél) kipörsög, gyakran viszket és kis dudorok jelennek meg, amiket úgy tudom, hogy a túl sok keratin okoz, ami mögött szintén állhat gluténérzékenység. A combomon konkrét pattanások vannak, az arcomon is van pár, legjobban nyilván mensi előtt, de mindig van egy vagy kettő.

Női problémáim nincsenek, a mensim 2 éve jött meg először, még most nem kell, hogy napra pontosan jöjjön meg, de nagyjából rendszeres.

Szerintetek ezek a tünetek normálisak serdülőkorban vagy tényleg gyanakodnom kéne?

Szüleimnek még nem mondtam, ne írjátok, hogy patikába vegyek vértesztet, mert mindenhol ismerik szüleimet és beköpnének engem. Amúgy sincs lehetőségem mászkálni a városban, külvárosban lakok.

Szólnom kéne szüleimnek vagy csak én reagálom túl?

A glutént próbából nem fogom elhagyni, mert a vizsgálat előtt pár héttel kell glutént enni.

Szerintetek tényleg gond lenne?


2023. okt. 24. 16:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezek a tünetek gyanúsak, lehet, hogy gluténérzékeny vagy
Szerintem csak te reagálod túl, ez normális kamaszkorban
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezek egesz egyszeruen stressztol is lehetnek. Vagy valami teljesen mástól.


De az alap hogy mindenkepp szolj a szuleidnek, mondj el mindent amit ide leírtál és egyutt találjátok ki hogy hogyan tovább

2023. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Ha jól értem az egyetlen panaszod a puffadás. Minden más olyan mint egy átlagos embernek.

A puffadást pedig ezer dolog okozza. Feldogozott bolti dolgokat el kéne hagyni és egészségesen enni. Sok rost, folyadék, zöldség.


A legjobb ha ezekkel amiket összeszedtél elmész a háziorvoshoz és megkérdezed hogy mit tudnál tenni hogy elmúljanak.

2023. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zcom09 ***** válasza:
41%

Hát ez alapján én nem mondanám. Ezek a tünetek nagyon általánosak, lehet lisztérzékenység, vitaminhiány, és sok egyéb emésztőrendszeri probléma is. A patikai teszt jó kiindulási lehet, de azok híresek arról hogy nem pontosak (legalábbis régebben ez volt a helyzet).

Ha a teszt negatív érdemes lehet 2-3 hónapig elhagyni minden glutént, ha a panaszok elmúlnak akkor érdemes kitesztelni.

2023. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a szüleidnek.

Kèrjetek beutalót,időpontot gyermek gatroenteorológiára(ha még nem vagy 18).

Majd ott kivizsgálnak.

Nem neked kell talàlgatnod,hogy mi bajod lehet.

Lehet baktériumfertőzèstől ételérzékenységig nagyon sok minden.

2023. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
De amúgy miért gondolod, hogy ha glutén gyorstesztet veszel, "beköpnének"? És? Titok? Ha terhességi tesztről lenne szó, érteném, hogy izgulsz, de gluténtesztnél miért? Mégis milyen szüleid vannak, hogy ezen aggódsz?
2023. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Menj el egy vizsgálatra, nem egyértelmű?
2023. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!