Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Illegális hashajtót rakni ételbe?

Illegális hashajtót rakni ételbe?

Figyelt kérdés

A lényeg: Valaki lopkodni szokta a kajámat a munkahelyemen lévő közös hűtőből. A hűtőbe muszáj beraknom az ebédemet, mert többnyire olyan ételeket szoktam vinni aminek hűtőben kell lennie. Eddig 2x történt lopás, de legelőször betudtam annak, hogy talán otthon felejtettem az ebédet. Viszont másodszorra már biztos vagyok benne hogy valaki ellopta a kajámat. Szóval az első gondolatom az az volt, hogy hashajtót rakok bele, és többször ilyen nem fog előfordulni. Viszont olvasgattam a neten, hogy ebből probléma is lehet, ha esetleg az illetőből allergiás reakciót vált ki a hashajtó stb.

Más tippeket is szívesen fogadok.



2023. nov. 3. 09:53
1 2
 1/15 47. ***** válasza:
67%
Nem. Szorulásod van és így szoktad bevenni, hogy beleteszed a kajádba. Ennyi.
2023. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem az. A te kajád. Magadnak raktad bele
2023. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zcom09 ***** válasza:
91%

Igen technikailag illegális a szándék miatt. De romlott kaját vinni nem az, persze ez sem legális, mivel megint szándékosan akarsz valakinek kár okozni és ételmérgezés elég veszélyes tud lenni. De sokkal nehezebb bebizonyítani hogy szándékos volt.


Ha nincs más megoldás, akkor én rendelnék valahonnan bitrexet. Ártalmatlan és a létező legkeserűbb anyag. Ha valaki megeszi többet biztos nem fog ilyet csinálni, és biztosra fogod tudni ki csinálja. Ennek is van hátránya, hogy tudni fogják hogy direkt csináltad, szóval simán kirughatnak érte ha valakinek olyan kedve van.

2023. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg jogilag. Ez az eset amikor a gazda fagyállót tett a borába a saját pincéjében és aki megitta belehalt, és a gazdát elítélték (ő többször jelentette a rendőrségen, hogy lopják a borát). Amit tehetsz, hogy jelzed a főnöködnek, hogy ez történik és tegyenek fel kamerát a közös hűtőhőz (be se kell kötni, már önmagában, hogy felszerelik oda elég szokott lenni).
2023. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes téma ez. A gazdát elmarasztalták, aki fagyállót tett a borába (ha jól emlékszem, meghaltak a tolvajok).

Ő is mondhatta volna, hogy öngyilkos akart lenni, csak még nem szánta el magát. Elmarasztalták.


Nekönk még kiözépiskolában voltak ilye kertvárosi suttyógyerekek, akik terrorizálták a többit, és lopkodták a kaját. Többek közt enyémet is.

Egyszer tettem a zsemlébe minden szalámi alá egy kávéskanál erős porpaprikát fater legkegyetlenebb paprikájából.


A tesiöltözőbe mire beértem, csak azt láttam, hogy ordítva lógnak a csapon.

2023. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Közben 4-essel pont egyre gondoltunk. :)
2023. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk "bevált" még az amikor a mákkal töltött palancsiták közé betettük a mákos-törött borsos-csilis palacsintát. Annak is megvolt a hatása. Nagyjából azonnal látszott, hogy ki lopkodja a közös hűtőből a kaját (előtte jeleztük a főnöknek, hogy valaki lopkodja a kaját). (konkrétan végig hányta a folyosót).
2023. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem maradok akkor az erőspaprikás megoldásnál, az is megteszi a hatását.
2023. nov. 3. 10:45
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8: vagy (igaz nem volt szándékos) a muffinba az egy bögre cukor helyett az egy bögre só... Erre akkor jöttem rá amikor megsűlt és megkostóltam. Annak is érdekes hatása volt :)
2023. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem akkor se tehetnek vele semmit.

Èn pl szeretem a tamarin lekvárt. Szoktam palacsintába tenni.

Nem megy tőle a hasam. Meg vagyok edződve, mert sokat szűzteázok.

Másoknak viszont erősen hashajtó hatású. Mièrt ne vihetnèk be tamarinos palacsintát a munkahelyemre. Nem arra kèszülök hogy ellopják a kajám.


Vagy pl mogyoróvajas szendvicset.

Ha mogyoró allergiás a kaja tolvaj akkor börtönbe kerülök?

Ugyanez a laktóz, glutèn èrzèkeny tolvaj esetèben..


Alapból arra kell kèszülnie az embernek, hogy valaki belezabál a kajájába?

2023. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!