Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a drogokról,...

Mi a véleményed a drogokról, alkoholról, dohányzásról?

Figyelt kérdés

Én személy szerint mindegyiket helytelennek tartom elítélem. Nem biztonságosak különböző mértékben tönkreteszik az embert.

Csak azt nem értem, hogy azok a személyek akik ezeket kipróbálják miért teszik? Nem értem mi jó ezekben. Miért vannak ezek?

Miért nem szeretem őket?

Alkohol:

Az utcán kocsmák fele amikor jönnék haza sokszor nem szívesen sétálok este. Tele vannak részeg agresszív piásokkal akik ott ordítoznak, egymással van hogy az arra járó embert is megkiabálják (anyáznak meg csinálják a műsort).

Vannak ismerőseim akikkel el szoktunk menni, de mindig veszik az alkoholt és kínálgatnak is. Én meg nem szeretem elfogadni, ezért inkább eszek helyette. Hát mit ne mondjak nem örülök nekik, hogy nekik ez a szórakozásuk. Ők tudják tőlem igyanak csak.

Dohányzás:

Engem az nagyon idegesített pl. hogy középiskolába amikor mentem az utcán ott hemzsegett egy csomó fiatal (nem is mindegyik volt 18 éves) és ott szívták reggel 8 óra előtt a cigit. Fújták a füstöt és még akkor is amikor én arra mentem. Beszívta a füstszagot a ruhám kicsit meg persze emiatt én is passzívan. Nem lehetett kikerülni se őket mert jobbról-balról ott álltak. Illetve voltak még tanárok is akik dohányoztak. Nem mutattak valami szép példát.

Drogozás:

Na ez az amit egyáltalán nem értek meg, az alkohol meg a dohányzás még érthetőbb, de ezt már nem fogadom el senkitől! Eleve illegális, de persze úgyis hozzájutnak valahogy. Mi a jó ebben? A legkárosabb az emberre szétroncsol fizikailag, tönkretesz mentálisan. Szerencsére drogost nem láttam még élőben, remélem nem is fogok soha. Aki drogozik/drogozott az számomra már a bűnöző kategóriát súrolja. Rá nem tudnék barátomként/ismerősömként tekinteni.

Kinek mi a véleménye ezekről a káros szenvedélyekről?



2022. okt. 15. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Felolem, amig masnak nem art mindenki azt teszi amit akar.

Raadasul a fuggosegnek mindig van tudatos, vagy tudattalan oka.

2022. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Jó dolgok, főleg mértékkel. Sosem értettem meg aki elítéli ezeket a dolgokat, jó érzést adnak, menőbb leszel tőle. Az a véleményem hogy a marihuanat is nyugodtan lehetne legalizálni, hisz tudományos kutatás is kimutatta, (olvastam) ,hogy jóval kevésbé káros az alkoholnál. Csak ugye ez politikai érdek hogy ne legyen legalizálva sajnos. Politikusok érdeke. Elmaradott Magyarország nagyon ilyen téren, mindenre ráfogják, hogy káros. A fű gyógyszer jól/ kis mértékben használva. Cigi sem olyan káros mint sokan tudják, mert én is dohányzom, 6 éve és kutya bajom, sőt elmulasztja az idegességet, jól be illeszkedek társaságokba.
2022. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kis mértékben nem okoznak gondot.
2022. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó dolgok szerintem.
2023. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!