Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Manapság miért olyan sok a...

Manapság miért olyan sok a laktóz meg glutén stb érzékeny ember?

Figyelt kérdés

Régen nagyanyaim korába nem volt ilyen, olyan betegség, nyavaja, meg allergia, érzékenység.

Akkor valami csak nincs rendbe a mai táplálkozási életvitellel!



dec. 5. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek többen, csak mostmár diagnosztizálják őket.


Régebben elintézték annyival, hogy "megy a hasam, majd elmúlik".

dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A laktózzal pont az a helyzet ahogy 1es írja. Tekintve, hogy ez genetikai dolog és kimutatható, ha valaki világ életében laktózérzékeny volt, nem csak egy antibiotikumkúra vágta haza a laktázenzimjeit, így elég egyértelmű, hogy régen is ennyi laktózérzékeny volt

Amúgy a világ lakosságának mindössze kb egyharmada képes megemészteni a lkatózt. Ázsiában nem véletlenül a szója és a fermentált tej a menő, mert a sima tejjel nem tudnak mit kezdeni.


Ami a mindenféle egyéb érzékenységet illeti...

..hát nézd. Kimutatták, hogy a mikroműanyagok a szervezetben hajlamosítanak az emésztési, felszívódási zavarok kialakulására, bélgyulladásokra, bélrákra.

Na és hol van mikroműanyag? Hát a tengeri halak 100%-ában. Meg kb mindenben ami/aki azt fogyasztja. Meg a japánok és a kínaik már az esőfelhőkben is találtak. Amiből persze lehullik a földedre. Mondjuk szerintem a növények csak nem szívják fel, de franc tudja.

De már újszülött csecsemők szervezetében is mutattak ki mikroműanyagot. Just sayin'. Pedig ők még nem is a beleiken át táplálkoznak ugye az anyaméhben, max a magzatvizet nyelik.. Véráramon keresztül kétlem, hogy bejuthatna, pláne, hogy a placenta csak közvetve van az anya véráramára kapcsolódva.


És akkor ott vannak a mindenféle full feldolgozott, antibiotikummal meg vegyületekkel telenyomott élelmiszerek. Virslik, készkaják stb...


Az alkohol sem tesz túl jót a bélrendszernek, márpedig a magyarok egyötöde alkoholproblémákkal küzd, ami ugye szépen írtja a bélbaktériumokat és az emésztési képességet.


Antibiotikumok felelőtlen használata..


Az allergiák meg..

GOndolj bele, a főváros belső kerületeiben kimutathatóan kevesebb ideig élnek az emberek, annyira szar a levegő.

Ha valakinek rendszersen begyullad a mandulája, kiműtik. Mi a mandula? Nyirokcsomó. Mi a nyirokcsomó dolga? A szervezetbe jutott kosz és fertőzés kiszűrése. Jellemzően azért gyullad be, mert túl sok a mocsok ami bejutott. Szóval ez is egy jelzés, hogy egy trágyafos az élettér. (oké, vannak más okok is mandulaguylladásra, szóval ezt ne tessék kizárólagosnak venni!)


Szóval ja. A modern, civilizált környezet igencsak rombolja az életet.

dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek többen, csak régen max annyit mondtak, fsok a tejtől, nem iszom, fáj tőle a gyomrom, stb, addig ma már papírt kap az érzékenységéről.
dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké csak én azt hittem régen hogy ezek a betegségek veszélyesek mármint halálosak mint pl a méh csipés hogy bedagad megfúl stb...

Mert egyszer egy ismerősöm kikelt magából és ecsetelte hogy a fia laktóz érzékeny és nekik drága minden mert nem tehet ezt azt csak úgy az ételbe, úgy adta elő mint ha életmentő helyzet! Azt hittem olyan mint a "rák" hogy meghal tőle ha eszik, iszok olyat...

dec. 5. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát alapvetően van ennek is mértéke. Van aki csak fingik a laktóztól, van aki meg görcsökben fosik.

De hosszú távon ha a laktózérzékeny laktózt fogyaszt, az bélgyulladásokhoz, bélirritációhoz és rákhoz vezet.


Szóval ennyiben igaza volt az ismerősödnek, ha a gyerek laktózérzékeny, kerülnie kell a laktózt.

ugyanakkor azért nem akkora pusztulat laktózmentesen étkezni, simán elkerülhető. A laktózmentes cuccok sem sokkal drágábbak. Még a hatósági árba is bevonták anno a laktózmentes tejet is.

Meg van laktáztabletta ami az elkerülhetetlen laktózra simán jó, pl ha a gyerek osztálykiránduláson fagyizni megy és nincs laktózmentes fagyi. Szintén nem ordas összeg. MOndjuk nyilván függ a cslaád pénztárcájától, de aki van olyna gazdag, hogy sajtot vegyen, annak már laktózmentes sajtra is fogja futni.

dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, én gluténérzékenyként simán kerültem már kórházba, olyan szintű GI panaszokat okozott (kibírhatatlannak érzett görcs, hányás, hasmenés) aztán infúzió lett a vége.


De ha nem iktatja ki az ember, akár rákos elváltozáshoz is vezethet a folyamatos gyulladás és irritáció.

dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# Értem! Az nem jó akkor!
dec. 6. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!