Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenység?

Gluténérzékenység?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elképesztően puffadok, állandóan beszél a hasam, nem merek csendben lenni, mindig menekülök az ilyen helyzetekből, ha pl. várakozni kell néma csendben nekem pedig morog a hasam. Gyakran van hányingerem csak úgy a semmiből és borzasztó állapotban van a bőröm,ezért egyértelmű lett számomra, hogy ez nem normális és megfogadtam, hogy megkeresem az okát.

Augusztus végén megcsináltattam 220+ tápanyagra az allergia tesztet és kiadta a normál tripla értékét tojásra. Most követem a tojás diétát, de a helyzet változatlan maradt, tehát keresem tovább az okot.

Elkezdtem ma böngészni újra a kiküldött eredményeim és most nézem, hogy a zab, a búza és a kukorica nem <16 érték hanem annál kicsit nagyobb, kiurik, viszont nincs a sárga mezőben, hogy ritkábban fogyasszam.

Valahol olvastam, hogy a gluténérzékenység ezzel egyértelműen nem kimutatható. Lehet ez jele annak, hogy lehet gluténérzékeny vagyok?

Tudom vannak akik szerint a gluténérzékenység esetén menne a hasam stb stb, de olvastam, hogy ezek csak a leggyakoribb tünetek, más is utalhat rá.

Volt valaki hasonló helyzetben? Ha gluténérzékeny vagy örülnék, ha leírnàd a tüneteid, hogy mikor derült ki és hogy milyen vizsgálaton derült ki.


18l



dec. 21. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kérj egy gluténtesztet, azzal többre mégy, mint ha itt tippelgetnek idegenek a neten keresztül.

Egyébként ez lehet még több egyég emésztési probléma is, márcsak emiatt is érdemes lenne orvosnak beszélni róla

dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak és a fiának semmilyen tünete nem volt, a teszt mutatta ki. Illetve úgy derült ki, hogy a húgomnak a reflux miatt csináltak gyomortükrözést, és ott látták, hogy már nincs bélbolyha.
dec. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éven át nem volt tünetem, aztán lefogytam 15 kilót, akkor mentem el orvoshoz és derült ki, hogy gebasz van.


Unokahúgom kórházba kerül egy szelet kenyértől, unokaöcsém meg vígan ehetné a gluténos dolgokat, annyira nem tünetes.

dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!