Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valószínű hogy laktózérzékeny...

Valószínű hogy laktózérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogyha egy nap többször is iszom tejet, utána egyből hasmenésem van, napi 4-5x is. De ez csak a tejtől van. Más tejtermékektől semmi bajom sincsen, csak a tejjel állok így. Ez is laktózérzékenység lehet?

jan. 11. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, mindenkinél másként jelentkezik.
jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma kipróbáltam a laktózmentes tejet, és a rendes tejhez képest sokkal kevesebbszer ment tőle a hasam, és egyáltalán nem is kortyogott tőle. Valószínű szerintem hogy tényleg laktózérzékeny vagyok (ebből kiindulva), de hála égnek a laktózmentes tej is teljesen ugyanolyan mint a “sima”.
jan. 11. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, eléggé arra hajaz. A többi tejterméket azért bírod, mert valamennyi laktáz enzimet még termel a szervezeted, kisebb mennyiségű laktózzal megbirtkózik.
jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én hasonlóképpen vagyok. De nálam nem a laktóz a gond hanem a kazein (tejfehérje). Vervizsgálattal ki is mutatták, hogy erzékeny vagyok rá. Ami még nem allergia...Teljesen kiiktattam a tejtermékeket már 3 éve, áttértem növényi tejekre és teljesen rendezett lett a székletem már az első pár hónap után.
jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!