Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valószínűleg laktózérzékeny...

Valószínűleg laktózérzékeny vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

22 vagyok, a tavalyi évet 2 naponta hasmenéssel csináltam végig, mint kiderült a tejes kávék miatt... De minden egyes tejes dolog után puffadok, fáj a hasam, vagy hasmenés... Nagyobb mennyiségtől meg görcsölök és hasmenés a vége...


Önszántamból elhagytam nagyjából, de most megkívántam a sajtot, mert nem volt itthon semmi, hát egy kínszenvedés... A másik, hogy anyukám ezt nem érti meg, kiabál, erőlteti, bolondnak nevez, meg anorexiásnak...


Tehát én szépen beláttam, hogy magamtól ezt el kell hagynom, TELJESEN, minden tejterméket.


Háziorvosnak említettem, de nem foglalkozott vele...


Egyébként utána olvastam, hogy nagyon sokan vannak így, mert a tejet eleve csak az utód táplálására van minden emlősnél. Ahogy a kismacskmá megette simán a tejet, felnőtt korára laktózérzékeny lett... Gyakorlatilag az összes ázsiai laktózérzékeny, feketéknélnis gyakori, fehér lakoságg 30-50 százaléka, vagy még több az, ugye becslés.


Gyakorlatilag majdnem a föld népességének fele, ami nagyon nem egyedi, de itthon meg mindenki kiskora óta fogyasztja.


Gyerekkoromban nem voltak tüneteim, de alapvetően utáltam a tejtermékeket.


2020. máj. 3. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért a laktóz érzékenység nem ennyire egy bonyolult dolog, sőt nem kell elhagyni semmit.

Van számos laktózmentes termék, illetve lehet kapni külön laktáz enzimet amit ha szétrágsz párat akkor ehetsz/ihatsz sima tejet is.

2020. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Laktózmentes termékek, ennyi.

Nézd a jó oldalát, legalább nem glutén meg akármilyen más érzékeny vagy.

Az nagyobb szívás.

2020. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom vizsgáltasd ki.

1. Nem mindegy milyen fokú az érzékenységed. Egy vizsgálat választ ad erre és tanácsot is tudnak adni.

2. Kezedben a papírral anyukád is jobban megérti talán, sőt el is kísérhetne az orvoshoz hogy ő is hallja és tudjon kérdezni.

A házi orvosnak meg mond meg hogy már pedig te ki akarod vizsgálgatni magad

2020. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De el kell hagyni a laktózos ételeket, mi az, hogy semmit! Azt hittem, azt mondod, tablettát vegyek be rá!


Ha néha ennék is, igen, itt van a laktózmentes vlátozat, tudom! Nem is szeretem, undorodom a tejföltől, túrótól... Évek óta veszekszik velem miatta...

2020. máj. 3. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerezz orvosi papirt és ennyi

Egy vizsgálat nem pénz ha maszekban is teszed akkor se huha

2020. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!